Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet érdemes megvenn...

Melyik könyvet érdemes megvenni érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Anatómia atlaszt szeretnék venni. Kezdő vagyok.

Van egy 2000 Ft-os egyszerű könyv. Mindent leír, de csak alap.

Van a másik könyv kb. 8-9000 Ft. Nagy vastag és 2-3x több oldal van benne. pl: latinul oda van írva mindennek a neve.


Később a nagy könyv lehet, hogy jobb lesz de most a kicsi is jobb. Szóval ti melyiket vennétek meg?


2011. szept. 24. 17:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
Milyen célra kell? Csak úgy szórakozásból vagy orvostanhallgató vagy?
2011. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is kérdezte: mi a cél? Ha csak hobbi, nem kell kidobni a pénzt. Ha később orvosira szeretnél menni, olyat, amiben latin névjegyzék is van. Ha már orvosin vagy, a tanárok tuti megmondták, melyik kell, ezt kihúzhatjuk. :)

Ha egyelőre nem sürgős, akkor ez megfelelő lesz:

[link]

Mivel a '18-as változat ingyen hozzáférhető, nyomtatható, ezért egyszerűbb egyelőre ebből tanulni. Mivel angol, rá fogsz kényszerülni a latin kifejezések megtanulására is, meg fogod érteni, illetve még a nyelvet is gyakorlod (az orvostudományok nyelve ma már az angol!).

2011. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most még csak hobbi ként tanulnám, de szeretnék orvos lenni. Akkor gondolom érdemes a komolyabb könyvet megvenni?
2011. szept. 24. 21:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem érdemes akkor sem, mert úgyis kell majd egy profi anatómia könyvet beszerezned, és bizony az nem két fillér lesz. (Bár akciósan lehet szerezni hatezerért is.) De ha van rá költőpénzed, szerezd be. Én a helyedben maradnék a netes anyagnál, még a Google-nak is van egy anatómiai atlasza 3D-ben (persze az is angol). Illetve könyvtárból megszerezhető anatómai atlasztok fénymásolása is bőven elég.

Mindezt abból kiindulva ajánlom, hogy később jól fog jönni az a pénz. Minden egyetemista csóró. :) Amúgy mi a címe, ki a szerzője annak a drágább könyvnek? Nem minden jó, ami drága. Láttam én már rossz anatómiai atlaszt is 16ezerért.

2011. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A könyv címe:

Háromdimenziós anatómiai atlasz

A könyvhöz kapcsolódó név/nevek:

Thomas McCracken (Szerkesztő)

Richard Walker (Szerkesztő)

Dr. Buza Natália (Lektor)

Dr. Balla Zsolt (Fordító)

Dr. Erményi Ágota (Fordító)

Bocsi Katalin (Szerkesztő)

Kiadó: Scolar Kiadó

A kiadás helye: Budapest

A kiadás éve: 2000

ISBN-szám: 963-9193-39-9

Kötéstípus: Fűzött kemény papírkötés

Oldalszám: 240

Nyelv: Magyar

Megjegyzés: CD-melléklettel. Színes illusztrációkkal.

Tartalom: Olvasható


Ára: 8-10 ezer Ft

2011. szept. 24. 23:57
 6/12 A kérdező kommentje:

Így néz ki a könyv

[link]


Amúgy van egy egyszerűbb anatómia atlaszom a gépen, de kiég a szemem, így mindenképp könyvet kéne vennem.

2011. szept. 25. 00:00
 7/12 anonim válasza:
Figyelj, én most végeztem az orvosin, ez a 3D-s atlasz nagyon izgalmas, érdekes, precíz, de az orvosira abszolút gagyi. A Sobotta atlaszt vagy a Netter atlaszt ajánlom, ha valami komolyabbat akarsz. Használtan vedd meg őket, mert újonnan 30-40 ezerbe kerülnek, és az elmúlt évtizedekben nem fedeztek fel új izmokat. :) Nekem volt olyan csoporttársam, aki a nagypapája atlaszát használta. Szóval, ha csak érdeklődsz, akkor jó a 3D-s, de az orvosisból meg semmit nem fogsz érteni, addig amíg oda nem kerülsz és el nem kezded tanulmányozni a Funkcionális anatómiát.
2011. szept. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért gagyi? mi vele a baj?

Én csak 5 percre láttam a könyvet egy könyvesboltban és szerintem elég részletes volt. Mindennek le volt írva a neve, zárójelben a latin neve... És mindenütt volt egy két bekezdés a szervről, izomról...stb.

Akkor miért rossz? Mi hiányzik belőle?...

2011. szept. 25. 12:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézz bele pl. a Sobottába, látni fogod, mi az a funkcionális anatómia. A 3D-s atlasztok azoknak jók, akik már tudják az anatómiát, és csak ismételni akarnak, ilyenkor hasznos segítség lehet, ha nem metszeti képeket kell nézni, csak a szervek egymáshoz viszonyított helyzetét kell fejbe vésni. (Mondjuk arra ott a metszet is. De azért néha jól jön.)

Az, hogy ott a magyar és a latin név az alap. Itt kezdődik minden, de ettől még lehet mesekönyv. Az, hogy két sor leírás van: az semmi. Nem vagyok orvos, de az összehasonlító anatómia tankönyvem részletesebb, pedig hát ott csak kiemelt példafajok anatómiája van, az orvosi anatómiához képest elnagyoltan bemutatva. Még a boncolási útmutató is részletesebb.

Feltehetően nagyon sok minden hiányzik belőle. Nincsenek kellő részletességgel összeállított metszeti képek. Feltehetően sok fontos részlet megnevezése is hiányzik, de ezt nem tudhatom (általában ezt szokták lehagyni). A leírások nagyon soványnak tűnnek. Az, hogy magyar, zárójelben a latin név, az előrevetíti, hogy azok a szervek/izmok/stb. aminek nincs magyar neve nem is szerepelnek talán. (Oké, mindennek lehet magyar nevet szerkeszteni.)


Ne akard kidobni a pénzed. Ha egy orvostanhallgató a Sobottát vagy a Nettert ajánlja (azért az a 40-20 ezer sem semmi, most képezld el, mit tudhat, ha még CD-melléklete sincs, és ekkora a differencia!), akkor azt szerezd be, de nem kell most. Majd. Csak ha látod, nézegsd, hogy szokd. Mert az orvosin az kell.

2011. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És ha egyenlőre csak hobbi szinten akarom tanulni, akkor is inkább a drágábbat?

Csak mert egyenlőre semmit sem tudok. Szóval az is jó ha csak alapot tanulok...

2011. szept. 25. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!