Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítséget kérnék! Mit ajánlot...

Segítséget kérnék! Mit ajánlotok, mit szerettek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és lány. Az utóbbi időben nem nagyon tudom mit olvassak. Írjatok légyszíves olyan könyveket, vagy linkeljetek olyan listákat ahol olyan könyvek vannak, amiket kötelező elolvasnom ," mielőtt meghalok". Azért légyszíves legyetek tekintettel a koromra, de kicsit idősebbeknek való könyveket is ajánlhattok. Bármi jöhet, a tipikus beszellereket nem igazán kedvelem. Előre is köszönöm! :)
2011. okt. 18. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes a Nagy Könyv 100-as listát kivégezni elsőre.


[link]

2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jajdejó! köszönöm! :D
2011. okt. 18. 15:15
 3/12 anonim ***** válasza:

xD én is ezt a listát akartam belinkelni:)

De akkor írok mást:

Markus Zusak - Könyvtolvaj

[link]

Anna Rice - interjú a vámpírral

[link]

Bernhard Schlink - A felolvasó

[link]

Jodi Picoult - A nővérem húga

[link]

Maureen Lee - Búcsú Liverpooltól

[link]

Stephenie Meyer - A burok

[link]

Jostein Gaarder - Tükör által homályosan

Jostein Gaarder - A történetárus

Lev Tolsztoj - Anna Karenina

Murakami Haruki - Kafka a tengerparton

Azt nem mondom, hogy ezek olvasása nélkül hiába éltél, de az utóbbi egy évben regények közül ezek tetszettek a legjobban:)

A 100-as listáról idén a Bűn és Bűnhődést, A virágot Algernonnak és a Büszkeség és balítéletet olvastam. Mindhárom nagyon tetszett:)

19/L

2011. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hű,én nagyon ajánlom az alábbiakat:

Mary Hooper: Eliza Rose

Celia Rees: Bűbájos Mary, és ennek a 2. része, a Farkasszem

Lángh Júlia: Egy budai úrilány

Stephen King: Ragyogás, Állattemető

Arnold Jacoby: Senor Kon-Tiki

Tracy Chevalier: Leány gyöngy fülbevalóval

Szilvási Lajos: Egymás szemében

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Agatha Christie: 10 kicsi néger

Berkesi András: Játék a tisztességgel

Charles Dickens: Szép remények

Gerald Durell: Családom és egyéb állatfajták

James Herriot: Apraja-nagyja megbabonázott


Ezek között van krimi, romantikus, önéletrajz, stb, úgyhogy elég sokszínű lista:D

Ezeken kívül az a "100 könyv, amit el kell olvasnod, mielőtt meghalsz", és szerintem érdemes elolvasni néhány "mai tinikönyvet" pl: Becca Fitzpatrick: Csitt-csitt, vagy a Shiver, amit most hirtelen nem tudom, ki írt:D

Ezek annyira nem minőségiek, de jó kikapcsolódás egy- egy komolyabb olvasmány között.

Szintén 16/L:)

2011. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat. :) Amúgy ilyen tinikönyveket olvastam már. Egy ideig nagy Twilight fan voltam, és a shivert is olvastam, de ezek már unalmasak. :S Legalábbis jelenleg! Tényleg köszi! :)
2011. okt. 19. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Üvöltő szelek?Igaz én még csak 13 éves vagyok és nem is tudom hogy ezt a könyvet hány éveseknek javasolják de szerintem nagyon jó:)
2011. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindenkori kedvenc:

Jane Eyre, Büszkeség és balítélet

amiért most oda vagyok

a Burok :) ha még nem olvastad volna, mindenképp olvasd el!!!

15/L

2011. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De azokat már olvastam! Én is nagyon szerettem! :)
2011. okt. 20. 19:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ebben a korban nagyon szerettem Robert Merle-t (Védett férfiak valami zseniális könyv. Daniel Keyes Virágot Algernonnak, nagyon megható, és kivételes könyv. Én sok Vavyan Fable-t is olvastam, de abból inkább a régebbi regényeket ajánlom, az újak nekem csalódást okoztak.
2011. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Szabó Magda Az ajtó, és Stephen King Dolores Claiborne is nagyon jó könyvek, ezek szeretem-gyűlölöm viszonyokról szólnak, zsémbes házsártos öregasszonyokról, bármikor el tudnám olvasni, és a Sült zöld paradicsom Fannie Flagg-től, jaj annyi van, azt se tudom, mit hagyok ki!! :) Írj, ha valamelyiket elolvastad, nagyon kíváncsi vagyok, hogy tetszett-e. De bármit is olvasol, jó szórakozást, olyan ritka manapság az ilyen ember (főleg a fiatal), hogy öröm beszélgetni!! :)
2011. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!