Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 15 éves lánynak nem vámpíros...

15 éves lánynak nem vámpíros könyvek? /részletek lent/

Figyelt kérdés
15/L vagyok, és szeretnék 2-3 könyvet rendelni magamnak (Alexandrából), és nézegettem a honlapot, de a könyvek 90%-as vámpíros, vérfakasos, képzeletbeli lényes. Nekem ezekből nagyon elegem van. Esetleg tudnátok ajánlani valami kis könnyed olvasmányt, akár tapasztalat alapján? Köszi! :)
2011. okt. 30. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sarah Dessen: Tökéletes
2011. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jay Asher: 13 okom volt


Sue Townsend: A 13 és 3/4 éves Adrian mole titkos naplója


Paulo Coelho: Veronika meg akar halni

2011. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Jodie Picoult könyveit nagyon szeretem, bár ezek nem könnyedek, de nagyon jók.

Aztán ott van még a Jane Eyre, ami örök kedvenc. Ha nem olvatsad, akkor mindenképp pótold a lemaradást:)

A Tizenhárom okom volt c. könyvet én nem ajánlom. Elolvastam, nem tetszett. A véleményemet molyon meg is osztottam, ha esetleg érdekel:) Amúgy tapasztalataim szerinte azt a könyvet általában azok kultiválják, akiknek a Twilight vagy a Shiver stb. is a kedvencük.

Nagyon jó könyv még a könyvtolvaj, ezt is ajánlanám. Én is egy ilyent 2-t fizet, 3-at vihet akcióban dobtam be a kosárba harmadiknak, nem bántam meg. Egy viccesebb könyv Christopher Moore Biff evanféliuma c. irománya. Amellett, hogy szétröhögtem magam rajta, tanultam is belőle egy-két dolgot. A Virágot Algernonnak c. könyv Daniel Keyes-től szinte letehetetlen. A köddé váltak c. könyv ilyen sci-fi-szerű, ha esetleg ilyen téma is érdekel, de az is jó. MEg van még egy, Stephenie Meyertől a Burok. Ezt is ajánlom. Romantikus regény, de sokkal jobb mint a tvájlájt szaga. Hát, egyszerre ennyi:) Ha esetleg tudsz német, még a Török kezdőknek (Türkisch für Anfanger) sorozatot is nézd meg, bár ez tudomásom szerint csak a Bookline-ról tudod megrendelni. Szintén német a Luft zum Frühstück, de lehet, hogy meg van angolul is valahol.

Jó olvasást:)

2011. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a Jane Eyre-t és az Adrian Mole-t akartam ajánlani.

De szerintem jó még Luisa May Alcott Kisasszonyok című regénye, Mary Hoopertől az Édességek kicsiny boltja. Esetleg Gerald Durrell regényeiből bármelyik, ezek kissé más műfajok.

2011. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg Suzanne Collins - Az éhezők viadala (és folytatása)? Nem rossz könyv, igaz, alternatív jövőben játszódik, de nem azon van a hangsúly, hanem a történeten. Nekem csak annyi bajom van vele, hogy a főszereplő túl tökéletes, ezért én pl. nem tudom szeretni, de vannak mellékszereplők akikkel lehet azonosulni.

Aztán ott van George R. R. Martin A tűz és jég dala c. sorozata, az hihetetlenül jó. Igaz, fantasy, de az elején úgy érzed, hogy a középkorba csöppentél.

Ott vannak még a klasszikusok, mint a Jane Eyre, Üvöltő szelek stb.

2011. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

William Golding: A Legyek Ura


Charles Dickens: Szép remények

2013. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szentjohanna gimi
2019. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!