Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás 13 évesen?

Könyvírás 13 évesen?

Figyelt kérdés
Van egy remek ötletem. De félek hogy fiatal korom miatt a megfogalmazásomat 4-5 évvel később nagyon gyerekesnek találnám. Ugyanakkor félek hogy ha halogatnám a könyvírást valaki írna egy hasonló regényt.Továbbá a regényem nagyon torzítja a a katolikusvallást,tartok attól hogy ez sokakat megbotránkoztatna. Mit ajánlotok?
2011. nov. 27. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzel magadban tehetséget és ráadásul még van egy király ötleted is, akkor írj! Ne fojtsd el ezt! Útközben fejlődni fog a technikád, később pedig, idősebb fejjel akár át is dolgozhatod!


Utolsó két aggályodra viszont nem tudok reagálni..

2011. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt felhetetően jól látod, hogy nem 13 évesen fogod megírni életed regényét, és ezt a kiadók is tudják. Sok esélyed nincs a nyomdába kerülésre, ennélfogva a félelmeid alaptalanok. Ugyanis ha később gyerekesnek érzed (az lesz, szinte biztos), még mindig átdolgozhatod, írás közben fejlődik is a stílusod stb. Akár halogatod, akár nem, ha lesz hasonló könyv, akkor mindigy, hogy te megírtad, vagy sem, a szerzői jogok annál az írónál vannak, aki először publikálta a művét. Nem foghatod perbe, hogy ellopta az ötletedet, mivel esélye sem volt, hogy ismerje. De az igaz, hogy a barátaidnak elmesélheted, hogy tessék, XY ugyanazt találta ki, mint te két éve. Ezzel is bizonyíthatod, hogy jó az öleted, de semmire sem mész vele. Ha most megírod, akkor is érnie, fejlődnie kell a szövegnek, a stílusodnak, legkorábban is kb. négy-öt év, amíg egy nyers szövegből olyan változat születik, amivel te is, meg egy kiadó is elégedett lenne. Ennyi idő alatt bármikor írhatnak hasonlót, nem tehetsz semmit. (Egyeseknek a koruk jogán előnyük van.)

A katolikus vallás... mindig van valami, ami megbotránkoztatja az embereket. Ha mélyen hívó, vallásos családból származol, és fontos neked a katolicizmus, akkor talán fogalmazz óvatosabban, ha nem igazán izgat sem téged, sem az ismerősi körödet, hogy a hívek mit reagálnának, akkor nyugodtan írd le azt, amit csak akarsz. Legfeljebb kiátkoznak téged is, de ma ez a legjobb reklám. :)

2011. nov. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Én 14 múltam és nekm is voltak szuper ötleteim. Kb. 6-7 könyvnek is nekiálltam, de mindig a hangulatom szerint írtam és az egész értelmetlen izé lett.

Nem akarlak leszólni, de valószínűleg 13 évesen nem nagyon tudsz megírni egy komplett regényt. Ennek egyik egyszerű oka, hogyha csak nem írsz valami ultra gyorsan, akkor mire a végére érsz az elejét talán butaságnak fogod találni, mert a végén elviszed valami másfelé a könyvet. Ez nem 100%, de ha tehetséget érzel magadban csak írjál, hátha egyszer még híres leszel vele! :)

2011. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én 12 vok, most kezdtem el írni én is.

nem vagyok vallásos,ha mondjuk később kiadnád egy kiadónál,és a katolikus emberek meg szidnák a könyvedet,akkor ne törődj velük!


amúgy fantasy? vagy más?

tudsz nekem küldeni belőle részletet,mert érdekelne?

2012. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!