Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírás, könyvírás. Tapaszt...

Petru$$h kérdése:

Regényírás, könyvírás. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ti hogy kezdtetek neki és hogyan építettétek fel a cselekményt? Én először csak unalmamban elkezdtem álomnaplót írni amiből egy könyv kerekedett. El is felejtkeztem róla, de végül megtaláltam. Aztán kedvet kaptam egy regény íráshoz és már csak 2 fejezet választ el a végétől. Nagyon szeretem a történetet igaz hogy egy tiniregény bár 22 éves szereplőkről szól és elég nyálas ,de mostanában elég kevés jó tiniregény van. Várom a tapasztalatokat és esetleg ha szeretnétek egy kis tartalmat is írhattok belőlle. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

2011. nov. 23. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 14 vagyok,fiú,és én is szeretek írni könyveket.

Én is csak úgy unalmamban szoktam,de inkább csak rövid,5-10 perces rémmeséket.

Szerintem ne nagyon olvass könyveket,ne hallgass rock-zenéket,stb.,csak a könyvedre koncentrálj!

Mert már én is voltam úgy,hogy elkezdtem írni,"morbid hangulatú" könyvet írtam,eljutottam a negyedéig,aztán hallgattam egy vidám zenét,és a könyvem is vidám lett.

Na meg persze láttam egy filmrészletet,stb.,úgyhogy a végén már olyan cifra hangulatú lett,hogy az csak na! :)

Szóval ha olvasol,akkor romantikus,vagy szerelmes,de igazából olyant,ami illik a könyved hangulatához,érzelemvilágához!

Ez vonatkozik a zenékre,stb.-re!

Remélem tudtam segíteni! :D

2011. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen köszi :) Amúgy nem gondolkodtál rajta, hogy írj saját magad egy könyvet, regényt amit esetleg kiadatsz vagy csak saját magad szórakoztatására??
2011. nov. 23. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Én már azt is eldöntöttem h mir költöm a pénzt ha kiadják a könyvem :) 11/f
2011. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

De,már gondoltam rá,nem is egyszer,mert fogalmazásból ötös vagyok,meg elég "fura(morbid,kissé elvont ötleteim vannak)",de valahogy mindig eszembe jut,hogy még csak 14 vagyok,és már,hogy adnák ki! :(

2011. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Az jó én még ott nem tartok. Remélem először kiadják még az is elég sokba fog kerülni.De nekem is lesz mire :)

1.válaszoló: Attól függetlenül hogy 14 vagy még kiadhatják. Sok híres író már 9-10 éves korában megírta az első regényét és ki is adatta. :)

2011. nov. 24. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Öröm ezt hallani! :D
2011. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ViaSayers válasza:
Hogy mire költöd a pénzt? Elárulom, hogy regényírásból Magyarországon nem lehet meggazdagodni, úgyhogy ha autót, házat, stb-t akartál venni belőle, inkább gondolkozz el egy másik végzettségen is, amiből meg tudod rá teremteni a pénzt. És olvass utána a könyvkiadatásnak, mert elképzelve minden nagyon szép és jó, valójában viszont a kiadók pofára mennek - és ha nem vagy híres, vagy nincs kiadott könyved (akár e-könyv), akkor az esetek 98%-ában közlik, hogy ez "nem az ő profiluk". Ha ki is adják, akkor az író körülbelül 100-200 Forintos jogdíjat kap minden könyv után, az meg csak zsebpénznek elég.
2014. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, Creepshow, ezért ne add fel, mert az Eragon írója is tizenkét-tizenhárom évesen írta a könyvet.
2014. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!