Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, please help me!...

Valaki, please help me! Nagyon fontos. Írtam egy regényt, és most pályázatokat keresek, amikkel esetleg ki tudnám adni ingyen. Valaki nem tudna ajánlani?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 23:12
1 2
 11/18 menta34 ***** válasza:

Kérdező: bocs, de fáj olvasni ahogy írsz. A könyv is ilyen? akkor reménytelen. A sztori meg erőltetett és sablonos. BTW. szex nincs benne? :)


Szerintem csinálj egy blogot tedd ki (akár folytatólagosan naponta 1-1 szakaszt) aztán posztold facebookon az ismerőseidnek, itt akár dönthetsz úgy is, hogy nem sajátodként mutatod be, hanem álnéven.

2011. dec. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
fáj olvasni??? :OO akkor ne olvasd ;) egyébként pedig, nincs benne szex...
2011. dec. 3. 14:58
 13/18 anonim válasza:
Tessék, itt van, amit keresel: [link]
2011. dec. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
hány éves vagy?:) csak azért, mert nekem is volt egy könyvet-akarok-kiadni korszakom:)
2011. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
16 vagyok, de egyébként nekem ez nem csak egy "korszak"...mióta az eszemet tudom, az írással foglalkozom...kezdtem a mesékkel, aztán novella, most pedig ott tartok, hogy van egy 350 oldalad regényem...
2011. dec. 8. 00:54
 16/18 anonim válasza:
én is ilyen voltam egészen 18ig irogattam, aztán szerelmes lettem, és a valóság hirtelen szebb és fontosabb lett mint a fikció. Én is írtam regényt, weblogot, verseket (a verseket beköttették a barátnőim) és az ami akkor fantasztikusnak tűnt ma már nem olyan ütős, egyedi stb. Ezt azért mondom, mert a kiadók felnőttek, picit más rálátásuk van a regényedre mint neked magadnak, és már én is máshogy látom a magamét, pedig 22 vagyok csak.
2011. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Elég unalmasan hangzik,de ha kiakarod adatni akkor nyúlj a zsebedbe..
2011. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Talán furcsa, de egy könyv sokszor nem is a történeten múlik, hanem azon AHOGYAN azt megírják. Lehet, hogy a "fájt olvasni" is csak onnan jött hogy próbáltál röviden írni és ezért nem dolgoztad ki a vázlatod és kicsit ekletikus lett stb. :) De nem okoskodni akarok. És, kicsit bizalmatlanul fog hatni, de az "elsőkönyvesek" szinte kivétel nélkül követnek el hibákat, ezért egy könyv megírása után még sok utómunka előfordul. Tényleg jól ki lettek e dolgozva a jellemek, reakciók, a feszültségív, a rejtélyek és megoldások, az üzenet stb. Bocsánat, tudom hogy megint kezdek okoskodni :D Arra akarok kilyukadni, hogy ha pár év múlva újra előkapod a történetet, akkor már más szemlélettel vagy képes látni, és feltűnnek az ilyenek. Viszont hiába van egy jó ötlet, ha valahogyan mégsem jó maga az írás, a megválasztott szavak, a tagolás, mert ezekkel is ki lehet, sőt, egy írónak ki is kell fejeznie mindent, amit a könyv tükröz, és ha nem is tudatosan, de annál intenzívebben sugároz az olvasónak. Vagy fordítsuk meg: lehet venni akár egy sablonos/klisés történetet is (lásd: Shakespeare: Róme és Júlia! Nem ő találta ki a történetet, előtte vagy ezerszer megírták ezerféleképpen, mégis az övének tekintjük)úgy, hogyan az jobb legyen. Lehet akár az is, hogy alig történik valami a történetben, de maga az írás magával ragadó, és szerintem ezek az igazán varázslatos és jó könyvek. Most olvastam például Wass Alberttől egy könyvet (bevallom, eleinte eléggé fenntartással kezdtem hozzá) de annyira elvarázsolt ahogyan ír, hogy teljesen meg tudott hatni. Igazából én is írok :) Én is még fiatal vagyok (16/L) és könyvet akarok írni :D És tudom hogy ha mindig írok, olvasok és tájékozódok, akkor majd eljuthatok egy olyan szintre, amikor majd egy olyan könyvet is írni tudok, ami már nemcsak azzal az elégedettséggel tölt el, hogy "Igen, ezt én írtam, az én ötletem!" hanem már tudok hatni az olvasókra azokkal a szavakkal és érzésekkel, amiket egy üzenetbe öntök: Ez lesz az amit majd ki akarok adatni :) A barátaimnak nagyon tetszik amiket írok, de én látom, hogy még eléggé gyengék (azért persze vannak olyan részek is amiket nagyon jónak érzek :)

Ezzel a nem annyira összeszedett kissé talán okoskodó válasszal csak ennyit akartam mondnai: ÍRJ HA SZERETSZ, HA SZÜKSÉGED VAN RÁ! Írj, írj, írj, írj és akkor rájössz a hibáidra és felfedezheted saját magadat is :) Sok sikert, remélem még összefutok egy könyvesboltban a történeteddel! :)

2014. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!