Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy olyan 16-17 éves lánynak aki kicsit különc, igazi művészlélek és legfőképpen imád álmodozni?

Figyelt kérdés

Szereti még a filozófiát, imádja a zenét, de a tudományok is érdeklik.

Viszont közösségben zárkózott, nem szeret beszélni, az emberekkel nehezen találja meg a harmóniát. Kicsit különc, viszont lelkileg törékeny. Nincs kibékülve a valósággal, ami elől az álmaiba menekül. Leginkább romantikus történeteket szeret olvasni ami hasonló személyiségű emberről szól.


2011. dec. 9. 21:20
 1/8 anonim válasza:
A neveletlen hercegno naploja 1-Meg Cabot (a konyv nem a film)
2011. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaj drágám, mintha magamat olvastam volna föl :D

Leírom neked egy-két kedvenc könyvemet, ha tényleg ilyen vagy, amilyennek leírod magad, ezek tuti nyerők lesznek :D


-Maggie Stiefvater: Shiver, Linger, Forever (szerelem és misztérium)

-Neil Gaiman: Csillagpor (nagyon mese, romantikus)

-Libba Bray: Rettentő gyönyörűség, Lázadó Angyalok, Az az édes, távoli harang (kaland, misztérium, álmok és egy cseppnyi romantika)

-Carlos Ruiz Zafón: A szél árnyéka, Angyali játszma (ezek pedig szimplán zseniálisak, és minden benne van, amire szükséged lehet a leírás alapján)


Remélem tudtam segíteni :)

2011. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tegnap könyvkeresésbe fogtam és ki is alakult a csaknem 20 könyvből álló kívánságlistám. Ha valakit érdekel kicsit lerövidítve ez lenne az:

-Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

-Ki nem mondott szavaink

-A szellemidéző (Sötét erők trilógia 1.)

-Fallen kitaszítva

-A mennyország várhat

-A lány, aki tud repülni

-Téboly

-Libba Bray: Rettentő gyönyörűség

- Az az édes, távoli harang

(ezeket a második válaszoló is írta :D)

-A viskó

-Incarceron

-Az imádott Jenna Fox

-Hadd mondjam el...

-A varázslatos kert / A csodálatos Waverley-kert


Ezeket még nem olvastam, de nagyon szeretném :)

2011. dec. 11. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló természetű lány vagyok. Én a Romeo és Júliát ajánlom..
2011. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, azok közül a Tébolyt és a Ki nem mondott szavainkat ismerem, nemrég olvastam őket. Az előbbi szerintem eléggé durva, a fanatizmus legfelső fokáról szól, ahol már nem számít a logika és az épelméjűség... szuper könyv, de ha álmodozó vagy és nagy a képzelőerőd, akkor utána 3 napig attól fogsz rettegni, hogy ki figyel éppen (ahogy én). A főszereplő pedig nem sok ilyesmi tulajdnsággal rendelkezik. A ki nem mondott szavaink aranyos bár kissé furcsa alapötletre épül, érdemes elolvasni.

Ajánlanám még Szilvásí Lajostól az Egymás szemében-t, ami egy igazi romantikus bármiféle csöpögős nyáladzás nélkül (nincs túlzásba víve, hanem pont jó).

Valamint a Halál és a lányka című könyvet, ami a világháború idején játszódik, nem éppen romantikus, de az érzékeny embereket mindenképpen megérinti :)

2011. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Szilvásy Lajos
2011. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
én egy naplót ajánlok, aztán uccu neki! biztos nagy a fantáziád! írj te vmit! :)
2012. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, elolvastad a könyveket? :)
2012. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!