Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen Harry Potter-hez...

Fotucsok kérdése:

Milyen Harry Potter-hez hasonló könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
NAgyon szerettem, és bár 34 éves vagyok, szívesen olvasnék hasonlót :)
2011. dec. 12. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Stephen King - Talizmán

Jonathan Stroud – Bartimaeus trilógia

2011. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ugyan ez az "alap" Harry Potter-közönségnél is fiatalabbaknak íródott, de én egyáltalán nem bántam meg, hogy felnőtt fejjel újraolvastam:

Michael Ende: A Végtelen Történet

2011. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Böszörményi Gyula Gergő könyvei.

Azt mondják, hasonló a Harry Potterhez. Magyar Harry Potternek is mondják.

Én olvastam és nagyon-nagyon szeretem.

Gergő egy kisfiú, akiről kiderül, hogy sámánnak született.

Itt kezdődik a történet, ami lebilincselően érdekes.


"Ha egyáltalán képes megmenteni, vagyis saját ostobaságából felébreszteni valaki az emberiséget, akkor az nem vallási guru, sem politikus, tudós, filozófus vagy pszichiáter lesz: erre kizárólag a mesélők, az írók és a költők lehetnek képesek. Gyógyítanak, könnyeket törölnek le, mosolyt fakasztanak és reményt adnak. Rengeteg a dolguk, alig győzik, mert igen kevesen maradtak." Így fogalmazta meg hitvallását egy beszélgetés során Böszörményi Gyula. Most már bizton állíthatjuk, ő maga ezen igen kevesek közül való. Nem az "éberek", hanem a "révülők" közé tartozik, akiknek természetes közege a mese- és álomvilág. Jól ismeri és komolyan veszi a mesei hagyományt, s annak lényegét, a szerteágazó, váratlan fordulatokban gazdag, lebilincselő történetet.


Böszörményi Gyula regénysorozata mese - a szó kétezer éves értelmében. Aszerző méltán várhatja a meghívót a Vajákosok, Táltosok, Énekmondók, Sámánok és Egyéb Révülők találkozójára. Szeretettel várja őt olvasóinak népes tábora. És éppen ez utóbbi, a népes olvasótábor indokolja az IBBY magyarországi szekciójának jelölését Az Év Gyermekkönyve-díjra.


Aki szereti Harry Pottert, Gergőt is szeretni fogja. És ez legalább magyar, rólunk szól, nekünk íródott.


[link]

2011. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Darren Shan Démonvilág sorozatát,itt szintén nagy izgalmakra számithatsz.
2011. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. És ez a Gergő sorozat folytatásos, vagy mindegy melyikkel kezdem?
2011. dec. 27. 23:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, folytatásos. Az első kötet c. Gergő és az álomfogók.

Hidd el, nem fogsz bent csalódni, ha elkezded olvasni. Könyvtárban is megtalálható.

Nekem Böszörményi Gyula a kedvenc magyar íróm. A Gergő-könyvek zseniálisak. Nekem jobban tetszik, mint a Harry Potter, ő egy egész világot teremtett meg, méghozzá a magyar mondavilág felhasználásával. Szerintem olvasd el, nagyon jó! Az elején döcögősen indul, de ahogy megismered a szereplőket, egyre jobb és jobb lesz, a végén pedig azt kívánod, bár ne lenne vége.

2011. dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké, beszerzem! és köszönöm!!! BÚÉK!!
2011. dec. 28. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked is BÚÉK!
2011. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 adamkak ***** válasza:
én is a bartimaeust ajánlom nagyon jó
2012. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eviiiii válasza:
Èn is hasonlòkat keresek.Règebben olvastam Erik L'Homme Csillagok könyve cim trilògiâját,èn nagyon szeretem.Ha gondolod,nèzz utána
2013. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!