Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi esélye van ennek...

Mennyi esélye van ennek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Író szeretnék lenni majd, de nem tudom van-e ennek értelme itt Magyrországon, mivel semmi külön hírdetést nem fordítanak a könyvek eladásának érdekében. És inkább hobbi szinten lenne értelme, hisz elég sok könyvnek kéne elkelnie, ha valaki abból szeretne megélni, a kiadók meg nem is ajánlanak fel sok pénzt egy sztori megvételekor. De szerintetek egy átlagos, romantikus történet vagy egy misztikus lényekkel telepakolt történet az, ami jobban megfogja az embereket? (Utalok most az éppen folyó Twilight korszakra.) Jelenben vagy múltban írást szeretik? (Nekem jelenben mindig is jobban ment.)

Válaszokat előre is köszi :)


2011. dec. 27. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme itt írónak lenni, nem lehet belőle megélni. De tényleg. És nemsokára még kevésbé lehet majd, megy fel mindennek az ára. A könyveké már olyan, hogy az rablás.

Ha hobbi szinten írsz, azt nyugodtan, csak ne akarj mindenáron megjelenni. Mert abból görcs lesz, nem hobbi. (A hobbik általában pénznyelők, az írás duplán. Pályázat esetén sem igazán térül meg sem a befektetett költség, sem a befektetett energia.)

Hogy ki mit szeret, arra válaszoljanak a többiek, én nem vagyok romantikus alkat. De a Twilight is egyszer lecseng, nem próbálasz akkor inkább eredeti lenni, szembemenni az áradattal? Mert ha te is olyasmit alkotnál, akkor egy lennél a sok közül, akiknek nem jegyzik meg a nevét, és egy év múlva szidod majd az egész írást, hogy miért is kezdtél bele. Ezért javaslom a sima romantikus lektűrt, az volt/van/lesz, a misztikus lények divatja meg változik. Most mintha az angyalok furnának fel, a vámpírok kezdenek lecsengeni.

A jelenben, ill. múltban írást nem értem - jelen idejű elbeszélés vs. múlt idejű? Vagy egy elmúlt korban játszódik, vagy jelen modern világunkban? Ha ez utóbbi, akkor természetesen a döntés a te kezedben van, ugyanis neked már van preferenciád. Hobbiból meg nem írunk úgy, ahogy más akarja, és nem mi. Ha gyakorolni akarsz, írj múltban, ha csak a saját örömödre írnál, amit esetleg megmutatnál másoknak, írj a jelenben játszódót. Mindig az okozza másnak is az örömet, olvasásái élményt, amit a szerző is szeretett írni. Kényszerből jó könyv ugyan születhet, de csak a pénzhiány az egyetlen jó múzsa ilyen téren. :) Itt meg nem arról van szó. Tehát írj a saját kedved, lehetőségeid szerint.

Ha az elbeszélés igeidejére vonatkozott, hogy múlt, vagy jelen: mindkettőre van precedens. Hagyományosabb a múlt. Abból nehezebb kizökkenni, a jelenből könnyebb. És nagyon sok embert ismerek, akinek borsódzik a háta a jelen idejű elbeszéléstől. Ez persze ne szegje kedved, ha a jelen megy, akkor írj abban, miért hajtanád meg magad tök ismeretlenek előtt, akik lehet, hogy soha nem fogják olvasni a művedet? Akkor azoknak is elrontod az éléményt, akikről tudod, hogy olvassák majd.

2011. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!