Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lovecraftot érdemes olvasni?

Lovecraftot érdemes olvasni?

Figyelt kérdés
Ha már olvastatok légyszíves véleményezzétek 1-2 történetét. Van kedvencetek?

2012. jan. 7. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Persze, én nagyon szerettem lovecraftot, még akkor is ha nem a legkönnyebben olvashatóak a művei, lévén hogy gyakorlatilag 0 párbeszéd van benne. Ha szereted a misztikumot/thrillert akkor szerintem tetszeni fog bár Lovecraft eléggé megosztja az olvasó tábort.


Én a 3 kötetes gyűjteményt olvastam tőle, szóval szerintem az összes művét vagy majdnem az összeset olvastam.


Ami szerintem a legjobbak (nem sorrendben):

- Árnyék Innsmouth felett -> talán ezt tartják a legjobbnak

- Hideg levegő

- Patkányok a falban

- Herbert West az újjáélesztő

- Cthulhu hívása

- Az őrület hegyei

- Nyarlahotep

- Ulthar macskái

- Az álom fala mögött


Kb ezek azok amelyekre több év után is emlékszem, de van még jópár ami nagyon jó, meg egy pár ami nem annyira.


itt olvashatsz több kritikát vélemémnyt a gyűjeteményes kötetekrőlről:

[link]

[link] i

[link] ii

2012. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Az elsőnek igaza van, HPL tényleg megosztó, én pl. az Árnyék...-ot alig bírtam végigolvasni, számomra a legnagyobb hatással Az őrület hegyei voltak, illetve a Szín az űrből. A többi általa kiemelt nálam is előkelő helyen szerepel, illetve imádom az esszéit is.
2012. jan. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2012. jan. 9. 14:22
 4/6 nyikolaj84 válasza:
nem szeretem, félek tőle.
2012. jan. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gatyagumi ***** válasza:
63%

Ha egy kicsit is érdekel a misztikum és a természetfeletti, akkor mindenképp érdemes olvasnod HPL-t.

Nekem személy szerint nem tartozik a legnagyobb kedvenceim közé, de sok írását olvastam.

A fentiek listái tényleg jók, nekem az Őrület hegyei és a patkányok a falban a kedvenceim.

2012. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Az itt felsoroltak szerintem is a legjobbak közé tartoznak, bár néhányat még megemlítenék a kedvenceim között. Szóval az én kedvenceim, sorrendre való tekintet nélkül:


Az őrület hegyei

Árnyék az időn túlról

Zarándokút Kadathba

Suttogás a sötétben

Szín az űrből

Erik Zann muzsikája

A dolog a küszöbön

Álmok a boszorkánytanyán


De ha megismerkedni szeretnél a stílusával, akkor Az őrület hegyei-t ajánlom, vagy a Szín az űrből-t.

2012. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!