Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes megírnom a könyvet?...

Érdemes megírnom a könyvet? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem írni egy könyvet, és már kb. 135 oldal el is készült. Pár barátom olvasta, és szerintük érdekes, és jól meg van írva, de sokszor hallom azt, hogy nagyon nehéz kiadatni a könyveket. (főleg az 1. könyves szerzőknek) Alapból 600 oldalasra tervezem, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e befejeznem. Egyébként sci-fi lenne. 15L
2012. jan. 6. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha írhatnékod van, ne fogd vissza magad, a kiadás másik kérdés, hasonló témában keresgélj GYIK-en. Hajrá!
2012. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon megírni egy könyvet csak azért, hogy pénzt csinálj belőle, hogy sikeres legyen, és meg tudj élni belőle elég kis esély van rá. Na, jó. Lehetetlen. Inkább csak hobbi szinten csináld, és ha elég jó, akkor a kiadók is láthatnak benne valamit, és lehet ingyen kiadatják neked. Persze akkor csak a töredékét kapod meg a bevételnek, ami szívás, de legalább nem kellett fizetned a költségeket. Ezért jobb a magánkiadás.

Amúgy én is írok, és álmom is, hogy egyszer kiadjam egy könyvem, amiről tudom, hogy sohasem fog megvalósulni, de mindegy xD

Nem küldenéd el az e-mail címemre az eddig megírt fejezeteket? Vagy legalább egy kis részletet? Adnék tanácsokat is :D

katherine@citromail.hu

2012. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 zeronibble ***** válasza:
Ha ingyen letölthető, és előszóban tisztázod ki is vagy, és ott a webcím alatta, ahol van egy hatalmas TÁMOGATLAK gomb, akkor én jutalmaználak, és még elég sokan. Néhányan nem egyszer, és nem kevéssel. Működő üzleti modell azoknak, akik nem nyerészkedni születtek.
2012. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként engem egyáltalán nem érdekel a pénz, és szívesen fel is raknám egy honlapra, de nem tudom hogy hova.
2012. jan. 7. 13:29
 5/13 zeronibble ***** válasza:
scribd, google docs, MEK, meg ami még ebook.lap.hu felsorolásából tetszik.
2012. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze, h érdemes megírni, ha élvezed az írást! Am, megírod privin, h miről szól? :)
2012. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy írd meg. Ha más nem magadért. Engem is érdekelne. Nekem is megírnád miről lenne szó?
2012. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor már kiírom ide a történetét. :) Eléggé hosszú, meg bonyolult, de megpóbálom értelmesen leírni. :D szóval 1941ben kezdődik, ahol egy német katonát (hartmann) a moszkvai csatában harcol. egy szerinte orosz katona kimenti őt onnét (pjotr) tőle később kap egy kódot is egy kis cetlin. közben hartmann nevet változtat --> Anton. később minden furcsa dolog történik vele, találkozik egy szökött, orosz katonával (pronya) és egy állítólag orosz lánnyal (antonette) aki nem emlékszik semmire. szép lassan eljutnak nyizsnyevartovszkba ahol találnak egy időgépet (közben még egy csomó dolog történik, de egy óra lenne amíg leírnám :) ) újra feltűnik pjotr, aki letámadja antont egy tucat különleges katonával (krasznyecekkel) antonnak még sikerül lelőnie pjotrot, aztán beráncigálják az időgépbe. antoinette utánaugrik. végül megérkeznek 2039-be. antont elhurcolják egy laborba, ott "kísérleteznek" rajta, aztán visszaküldik 41-be, a moszkvai csata idejére. megpillantja az arcát egy víztócsában, és rájön h ő maga pjotr, és az a feladata, h megmentse a múltbéli alakját, de ekkor valaki fejbe lövi. közben antoinette az "időutazó cégnél" (ARID) dolgozik 2039ben, smikor megtudja h megölték antont, és ő valahogy meg akarja menteni, de nem tudja h mikor és hol ölték meg. közben az egyik kollégájának a testvérét (eleanor) behozzák az aridba, mert haldoklik és antonról hallucinál. sikerül kideríteni, h az, aki megölte antont, az antoinette fia. (andrej) akitől megtudjuk h azért ölte meg antont h megmentse az anyját, akit később megölnek a krasznyecek. (a krasznyeceket antoinette hozta létre az antontól kapott kóddal) vagyis ha andrej megöli pjotrot, akkor nem tudja megmenteni antont, aki így nem ismeri meg antoinettet, és nem tudja odaadni neki a kódot, és így antoinette nem tudja megalkotni a krasznyeceket. vhogy rájön h mikor utazott vissza andrej 41be. sikerül megmentenie antont, de közben meghal andrej 2039ben, és a túl sok időhurok miatt összedől a rendszer, andrej halálától kezdve összefolynak az idősíkok, helyszínek. egy ideig együtt van anton és antoinette, majd amikor "megunják az életet" (mert kaptak egy injekciót ami miatt nem öregszenek) akkor elutaznak 2039-be, és egy atombombától meghalnak (ez a rész az epilógusban le van írva) hát a sztori nagyjából ennyi + még egy tucat kisebb poén. pl. hogy az a lány, akit még anton mellől elrabolnak 41ben, az antoinettenek a múltbéli alakja, meg ehhez hasonló dolgok. :)
2012. jan. 8. 18:48
 9/13 A kérdező kommentje:
egy kicsit siettem, szóval néhány helyen eléggé értelmetlen lett...
2012. jan. 8. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ez velős volt keményen... Nem egy helyen újra és újra kellett olvasnom és még így sem vagyok benne biztos, hogy értettem mindent. Az időutazás téma remek. Az egyik kedvencem csak ez az öregedés elleni vakcina sántít nálam. De ha jól kidolgozod az időutazás okozta paradoxonokat akkor teljesen jó történet jöhet ki belőle. Igazi Hollywoodi alapanyag. Mindenképpen megírós.
2012. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!