Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy hasonlíthatják össze...

Hogy hasonlíthatják össze Twilight-ot a Harry Potter-rel?

Figyelt kérdés
Két külön műfaj. Twilight egy történetecske, míg a Harry Potter nagyon bonyolult világgal rendelkező mű(Én mindkettőt szeretem ,de be kell vallani hogy fényévnyi különbség van köztük)
2012. febr. 26. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mindkettő "sikersztori", kb ennyi a hasonlóság..
2012. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

más hasonlóság nincs is, mert a HP még jó is, de a Twilight egy nagy *****.

véleményem szerint.

2012. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, akik összehasonlítják a két sorozatot, arra alapoznak, hogy mind a kettő egy valóságtól elrugaszkodott életet mutat be. Élet a Roxfort falai között és élet az erdőben, suhanás az állatok után, illetve ember után, ha nem vagy vegavámpír.

De a Twilightban sokkal erősebb a szerelmi szál, az alapprobléma is a vonzódás ember és vámpír között.

A Harry Potterben inkább a képzelt világon, annak a működésén, történelmén, válságán van a hangsúly. A szerelem nem egy központi dolog, de nem is romantikus könyvről beszélünk.

Sikersorozat mind a kettő, de a Twilight célközönsége sokkal korlátozottabb, legalábbis én így gondolom. Alapból kevesebb fiú/férfi olvas olyan könyvet, ahol 17 éves lány regél nekünk E/1-ben és isteníti a Tökéletes Férfit. Pasit. Mindegy. Aztán ott vannak az alig tizenévesek, akiknek nem igazán való, főleg a negyedik rész.

2012. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mahesha ***** válasza:
100%
sztem csak nincs jobb dolguk, ma már mindent mindennel összehasonlítanak, párosítanak, versenyeztetnek. én nem nagyon lepődök meg rajta, de nem értek vele egyet, sztem semmi közük egymáshoz és nics bennük semmi közös. ennyi.
2012. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mind a 2 könyv, és filmet is csinálnak belőle

valamint sajátos világa van mintkettőnek

2012. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én se értem, miért kell összehasonlítani... Tényleg két külön univerzum.
2012. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!