Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem Tolkienhez...

Tudnátok nekem Tolkienhez hasonló írókat mondani? Kik a fantasy "nagyjai"?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Én szeretem Lovecraftot, Arthur Conan Doylet (neki inkább rémtörténetei vannak, de misztikusak), Edgar Rice Burroughs,

George R.R. Martin, Robert E. Howard, Anne Rice.

2012. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
R.A Salvatore
2012. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha nagyokról akarunk irni akkor a klasszikusokat kellene inkább nézni.

Ursula K. Le Guin

Jack Vance

Micheal Moorcock

Peter S. Beagle

Robert E. Howard

H. P. Lovecraft

C. S. Lewis

Terry Pratchet

2012. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Csodálkozom hogy J.K. Rowlingot senki se írta:)
2012. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Rowling mint a fantasy nagyja? :D Ki a következő? Stephenie Meyer? :D
2012. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
A HP kötetek nálam a gyerekkönyv kategóriába tartoznak :D
2012. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 RaksashaGirl válasza:
72%
Ha Rowlingot leírták, akkor próba szerencse alapon leírom Christopher Paolinit is. Egyébként Rowling nem feltétlenül gyerekkönyvet írt. Nálunk anyum is imádja. :P Egyébként ők hasonlóak Tolkienhez (Paolini majdnem ugyanabban a világban írt)
2012. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Solonariwan ***** válasza:
68%
ott van még Brent Weeks és a Dragonlance regények irói is.
2012. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

5. válaszoló...


Azért meg kell hagyni eléggé megnevezted a szélsőségeket.

Meyert se olyan rossz, ennyi tini nem tévedhet. Más korosztály persze másképp vélekedik, de a célközönség szereti, hát istenem. Nem a világirodalom egyik remekének az írója, de olvastam már rosszabbat is.... de azért vele egy lapon említeni Rowlingot? Hát ez azért már kicsit felháborító.

Rowlingnak 17 évébe került, hogy megírja a 7 kötet, mondhatni a fél életébe. Aki olvasta a sorozatot tudja, mennyire komplex világot alkotott ő, ezzel aligha lehetne vitatkozni. Világszerte híres lett a történet, és a világ, amelyet megalkotott... és szerintem kevéske fantasy íróról mondhatni el ugyanezt. Nagyon kevésről.

Rowling igenis a "nagyok" közé tartozik, akár tetszik sokaknak, akár nem. Lehet lepontozni nyugodtan. Attól még igaz marad.

4. voltam.

2012. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sagi2 válasza:
51%

A negyedik válaszolónak:

Tolkien majd 50 évig írta azt a remekművet, ami meghódította a világot.Azért én inkább ere mondanám azt hogy egy emberöltő. Amúgy Tolkien sikere a második világháború óta töretlen, ellenben Rowlingal, aki az utóbbi 10 egynéhány éve tűnt fel. Szerintem még messze nem klasszikus. Ahhoz, hogy valaki klasszikus legyen nem elég a tehetség, idő is kell hozzá...

Talán C.S.Lewis az egyetlen aki Tolkienhez fogható.

2012. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!