Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mitől jó egy...

Szerintetek mitől jó egy képregény?

Figyelt kérdés
Kedves képregényrajongók! Szeretnék egy über fanatikusan jó képregény készíteni! Segítsetek please!
2012. ápr. 10. 06:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó (nem szokványos) képi világ, elgondolkodtató történet. Mondjuk én nem éppen populáris képregényeket olvasok szóval ha szuperhősöset akarsz készíteni akkor a bunyó legyen kidolgozott,
2012. ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kidolgozott történet, karakterek, akik függetlenül attól milyenek (rossz, gonosz, jó, irigy, féltékeny stb...) mégis szimpatikus az olvasónak. Ahogy már előttem is írták jó látványvilág. (pl. ha valami drámai eseményt akarsz papírra vinni ne legyenek túl élénk színek) A karaktereknek motivációk kellenek, valami ami hajtja őket. Lényegében egy képregényírás sem különbözik a könyvírástól. Csak a képregényekben a hosszú leírásokat helyettesíti a rajz.
2012. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a recept egyszerű, viszont kivitelezni nehéz, akárcsak a könyveknél: legyen valami jó alaptörténeted, ami a maga nemében különleges és megfogja az olvasót. A karakterek legyenek színesek, szerethetőek. Ha ez a kettő megvan szerintem már félsiker. :D Csak nehéz eredeti dologgal előállni.

(Bár nem mindig az eredetiség a nyerő. Pl. itt van a Battle Royale, meg a Hunger Games. Én csak az előbbit ismerem, de állítólag túlságosan is hasonlóak. Mégis mindkettő sikeres).

2012. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a legfontosabb dolog az, hogy egy olyan témát válassz, ami sokakat érdekelhet, megfoghat. Hiszen másokat szeretnél szórakoztatni - gondolom én. Az sem árt, ha esetleg komolyabb műben gondolkodsz, hogy képes legyen évek múltán is aktuális maradni, szóval komoly mondadóval bírjon.
2012. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenképpen előre kitalálni a történetet hiszen a Garfield is vicces sokan szeretik.
2012. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért sok függ attól hogy mennyire szeretnél komoly témában alkotni, vagy hogy a ki a célközönség.

Mert a Garfield is képregény végülis, ami ugye csak poén szinte, és inkább a gyerekeknek szól.

De aztán ott a másik véglet, pl. a Watchmen, ami szerintem simán az idősebb felnőtt korosztálynak is élvezhető, és elég komoly a története, elég sötét hangulattal átitatva.

Ahogy a borító is írja: "Ez az egyetlen képregény, amely szerepel a Time magazin "A 100 legobb angol nyelvű regény 1923-tól napjainkig" listáján...", ami azért szerintem nagy dolog. ;)

2012. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi kommenteket! :D

Az igazat megvallva egy komolyabb, filozófikus hangvételű történettel szeretnék előrukkolni. A szereplők alapmotivációja természetesen ugyan az, mint a valódi embereké: szeretnének boldogak lenni. És igazából ezzel foglalkozna a mű, hogy mi az igazi boldogság, és hogyan lehet elérni? Nagyon mélyre lehet ásni e témában - pszichológia, keleti vallások egészen érdekes megközelítései stb. -, és ez igazából mindenkit érdekel, mert mindenki legfőbb érdeke, legmélyebb ösztöne, hogy keresi a boldogságot.

A rajz szempontjából tudok látványos dolgokat produkálni - de az nagyon időigényes, amiből nekem kevés van :P -, mivel a mű elég monumentálisnak ígérkezik - kb. 4-5 db 200 oldal körüli kötet -, ezért fekete fehérben fogok operálni, picit mangásra lesznek véve a figurák, de a comicosok számára is bőven emészthetőek szerintem, szal elég jól eltalált a dizájn - bár olyat nyilván nem lehet csinálni, ami maradéktalanul mindenkinek tetszik...

Hát drukkoljatok please, meg várok még ötleteket! :D

2012. ápr. 12. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Én drukkolok! :)

Hogyha van már kész oldal,légyszi tedd őket fel vhová,ahol meg lehet tekinteni őket! :)

Amúgy én is csak azt tudom mondani,hogy legyen jó a sztori,és a rajzolás is! :)

De én amondó vagyok,hogy a sztorinka kell inkább jónak lenni,mintsem a rajznak,hiszen lehet,hogy gyönyörűen rajzolsz,de dög unalom az egész. Ez a roszabbik eset.

De az sem túl előnyös,hogy a rajzok átlagon aluliak,de a történet meg piszok jó.

Izgi legyen,cselekménes,fordulatos,egyedi,a szereplők karakteresek legyenek!

2012. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem megszívlelni, és apait anyait beleadni :).
2012. aug. 6. 11:33
 10/10 Petra279 válasza:
Szia, milyen lett végül a képregény? Tudnàl belőle 1-2 oldalt mutatni? :)
2018. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!