Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha van egy mangám, amit saját...

Ha van egy mangám, amit saját magam csináltam, beleértve mindent, akkor azt, hogyan tudnám nyilvánosságra hozni?

Figyelt kérdés

Megrajzoltam,bescanneltem,kiszíneztem,szöveget megírtam,stb.

Ezek után,hogyan tovább?

Elküldjem például a MANGAzinnak,vagy valami ilyesmi oldalnak pár részletét,hogy segítsenek a publikálásában?

Vagy rendes manga verzióban(azaz a kötött verzióban,ahogy a boltokban is van) küldjem el valamilyen kiadóhoz?

Az értelmes válaszokat előre is köszi!



2012. márc. 10. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha pénzt akarsz belőle csinálni, akkor leginkább sehogy, egy külföldi mangaka elég kis eséllyel érvényesül, egyelőre ott tartunk, hogy az itt nagy eséllyel populáris darabokat kiadják, esetleg importálják de nem fordítják. Mert máshogy nem éri meg, mert senki nem venné meg ugye.

Vannak honlapok, ahol fogadnak fanfiction-öket, fanartokat, pl. az animeweb, szerintem ők pl. biztos kiteszik, és mindent beleírnak a napi hírlevélbe is, szóval akit érdekel, megtalálná.

Felteheted saját oldalra is végülis.

Az újságokban nem vagyok járatos, meg annyira a magyar animevilágot se követem őszintén szólva, de régebben az AnimeStars újságban volt ilyen rovat, középen kis füzetszerűen ki volt adva néhány civilek által készített manga.

Egyéb esetben marad az, hogy saját pénzen kiadod és terjeszted, de ez elég halvaszületett ötlet, itt viszonylag drága egy-egy kötet, a con-ra pedig nem csak gazdag gyerekek járnak, szóval a menő mangákból is megfontolják, mit vesznek.

Kiadókhoz elküldheted, mert hát mit veszíthetsz? De sok reményt nem fűznék a dologhoz, a kiadói világ az információs tűrsadalom fejlődésével eléggé a szakadék szélére került. De pozitívan még csalódhatsz! :D

Esetleg terjeszthetnéd anime klubokon keresztül, szinte minden városban van manapság, küldenél pár képet, leírást, aztán akit érdekel, megvásárolhatná, de akkor érdemes csak szimplán nyomtatva, mert köttetve irreális ára lenne, vagy jelképes összegért digitalizált formában elküldeni.

2012. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Személy szerint téged érdekelne? :)

2012. márc. 10. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehhez, de ha úgy döntesz, hogy feltöltöd valahova írnál egy linket? :D
2012. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Persze,akkor igen,de max. csak pár képet fogok feltölteni,nem az egészet! Ha az egészet feltölteném,akkor minek adnám ki? xD

Akor mégis ki venné meg? Max. a fanatikusok :D

2012. márc. 12. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ha pénzt is látni akarsz belőle, akkor ki kell nyomtatnod. A szegedi képregényfesztiválra például megjelent egy magyar manga, a Krall Bruth, korlátozott példányszámban. Ők is kerestek egy nyomdát, s kinyomtatták a képregényt pár példányban. Képregényes rendezvényekre érdemes járnod, ahol árusíthatod a képregényeidet, ott hátha valaki adott esetben, egy kiadó lát benne fantáziát, s felkarolja. Amúgy meg tényleg csak szerzői kiadású képregényként tudod terjeszteni. Képregényes fórumokra is rakd be adott esetben az ízelítőt belőle...
2012. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 13. 14:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Hello tudom h. én nem adtam tancsit neked de majd nekem is megadnád a címét az oldidnak mart én is gondolkozok egy manga képregényen csak a rajztudásom kell még javítani úgyhogy most hajtok rendesen.
2012. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja bocsi az előző komment nem ide ment a gépem meg hüjült v. én hüjültem meg?**** ÁÁÁ nem akkor a gép hülye
2012. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze linkelek,de a rajztudásomon még nekem is van mit csiszolni,szóval a kiadatás odébb van! :)
2012. dec. 18. 15:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is nem rég kezdtem bele egy mangába, a publikáláson is gondolkodtam már, de egyenlőre még csak a saját szórakoztatásomra készítem. xD Minden esetre ha valahová kiteszed, engem érdekelne, szóval ha meg van, nyomass egy linket pls. xD:D:D
2013. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!