Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nehéz lenne nekem?

Szerintetek nehéz lenne nekem?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy olvasnék könyvet angolul. Az osztályból én vagyok a legjobb angolból, az egyik kedvenc tantárgyam. A Curious Incident of the Dog in the Night-Time-ot (A kutya különös esete az éjszakában) már olvastam, kifejezetten könnyű volt, persze azért volt csomó szó, amit nem tudtam előtte :)

Na szóval szerintetek az Alice in Wonderland nehéz lenne nekem? Csak mert olvastam, hogy sok benne a szójáték. Nehéz a nyelvezete, vagy megérteném?

13/L



2012. ápr. 24. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni. Töltsd le angolul e-bookban, és ha megérted, akkor jó, ha nem, akkor még mindig kereshetsz valami könnyebbet.
2012. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menne, bár tény, hogy vannak benne olyan szójátékok, amik azért magyarul sem egyszerűek. De azok tökéletes ismerete nélkül is élvezhető a könyv. Szerintem is vágj bele, egy próbát megér.

(Öcsém azt hiszem a Sátán kutyáját olvasta ilyen korában angolul, az tetszett neki.)

2012. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, kivettem a könyvtárból. Úgy tűnik, boldogulok vele, bár jóval nehezebb, mint a kutya különös esete az éjszakában.

Köszi a válaszokat! :)

2012. ápr. 25. 19:47
 4/4 Joola ***** válasza:
100%

Én a Harry Pottert olvasom (5-nél tartok) és imádom!! Amúgy ez tök pozitív, hogy már 13 évesen angolul olvasol könyvet, grat hozzá és így tovább!! Én szótárazok, meg ki is írom, aztán próbálom megtanulni a szavakat. És az 5. könyvnél már alig vannak szavak amiket nem értek. Mellesleg a nyelvtani készséget is nagyon javítja. Szóval hajrá:)

22L

2012. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!