Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a könyvem...

Mi a véleményetek a könyvem alaptörténetérről? Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Nem romantikus tinikönyvet szeretnék Írni, hanem amolyan "klasszikus meseregényt", hátha van még rá igény :)


A főszereplő egy 12 éves lány, aki épp a történet elején költözik el örökbefogadó családjához. Azontúl, hogy néha különös dolgokat és lényeket lát (ez számára teljesen természetes, de igazából nincs telezsúfolva mindenféle fantasy lénnyel a sztori), abszolút átlagosnak nevezhető. Valahogy azonban átkeveredik egy másik világba, ahol találkozik a "Királynővel" és a "Királlyal", akik a Föld "védelmezői"... tulajdonképpen nem derül ki róluk, hogy kicsodák pontosan, de idővel rá lehet jönni, hogy mélyebb értelemben ők testesítik meg a felsőbb hatalmat, tehát afféle istenségek (nem, térítés és vallás sincs a könyvben ;) )

A főszereplőnket megbízzák azzal a feladattal, hogy keresse meg az elveszett lányukat, aki hajdan elszökött az emberek közé, de elfelejtette, hogy ki ő és emberként született újjá... nos, a könyv épp erről a keresésről szól. Csatlakozik hozzá egy fiú a másik világból (nincs semmi szerelem) és a legjobb barátnője, aki még az intézetben él. Akadnak segítőik, és egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a lány barátnője az eltűnt hercegnő, mígnem a végére kiderül, hogy épp maga a főszereplő az, csupán nem emlékszik az "előző életére" - és nem tud hazajutni. A vége titok ;)


Nos, első hallásra talán gyermeteg történetnek tűnik, de valójában tele van utalással, filozófiával és etikai kérdésekkel. Persze erről itt kár győzködni bárkit, inkább arra lennék kíváncsi, maga a történet érdekesnek tűnik-e?Csak őszintén :)


2012. máj. 21. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem rossz. minden azon múlik hogy mennyire izgalmasan tudod leírni. ha tényleg nem viszed túlzásba a lehetetlen dolgokat, akkor nekem tetszene. :)
2012. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöző íroval!jó! Szívesen elolvasnám. De mint ahogy az elöző írta, attól függ, hogy ezeket hogy írod le!
2012. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HappyHippi válasza:
érdekesen hangzik! ha jól megtudod foglamazni akkor szerintem nagyon klassz könyv lenne belőle!:)
2012. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Keselyüstök ***** válasza:
Nekem is tetszik, szívesen elolvasnám.:) Sok sikert a megírásához!
2012. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg "klasszikus", pontosabb sablonos meseregénynek hangzik. Hiányérzetet hagy bennem a leírás, mert rengeteg film és könyv foglalkozik ezzel a "valaki keres valakit/valamit, és rájön, hogy ő az" cuccal. Még abban a verzióban is elcsépelt, hogy "keresem a gyilkost, és kiderül, hogy én vagyok", pedig az egy fokkal érdekesebb szituáció. Persze ez jól marketingelhető tini-mese, mert kiválasztottságérzet, "értékek keresése" és más effélék jól eladhatók a 16 éves olvasóknak. De ha azt akarnád, hogy a meséd irodalmilag is értékes legyen, akkor mindez csak a kezdet lenne, a megalapozása valaminek, amit még nem találtál ki. Vagyis kellene egy újabb csavar a történetbe, ami újszerűvé teszi a tervet. Addig ez csak egy a sok hasonló közül.
2012. máj. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy egy másik véglet az is lehetne hogy túlozd el a lehetetlenségeket de úgy hogy az fájjon... így lehetne egy fantasy paródia is :)
2012. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem akarok beleszólni,de igazából ha mondjuk 13-14 éves lenne több tini olvasná.A történet első hallásra zavaros,de szerintem érdekes is egyben.
2014. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!