Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valami magyarázata, hogy...

Van valami magyarázata, hogy J. K. Rowling a "magyar" nevet adta a mennydörgőnek?

Figyelt kérdés

Vagy csak azért ez lett a neve, mert így alliterál?

(Magyar Mennydörgő, Hungarian Horntail)


2012. jún. 17. 19:26
 1/8 anonim válasza:
91%
erre énis kivi vagyok
2012. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mennydörgő sárkány már Rowling könyve előtt is "létezett", bejegyzett magyar sárkányfajta. Az, hogy miért ezt választotta... gondolom Ron rokona miatt, aki Romániában foglalkozott sárkányokkal (ezt valamelyik korábbi részben említik), aztán az úgy összeállna.
2012. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert ez a neve ennek a fajta a sárkánynak.
2012. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A leghíresebb sárkányunk Kalamona. A magyar mitológia ős-sárkánya, Ő az aki elrabolta a szelet.
2012. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudok róla, hogy Kalamona magyar mennydörgő lett volna. :)
2012. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Bár nem válasz a kérdésre, de én gyerekkoromban azt hittem, hogy annak a sárkánynak mindig olyan a neve, amilyen nyelvre fordították le a filmet. =)
2012. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
92%

Előttem lévő: én is ugyan ezt hittem :)

Egyébként ezen én is csodálkoztam hogy pont a magyar. Van vagy úgy több száz mítosz más országokba a sárkányokról, és miért pont a miénk?!

2012. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

A középkorban Magyarország, pontosabban a Duna alsó szakasza, a Vaskapu környéke (ma a Délvidék) híres sárkánylelőhely volt. Ezt egész Európa tisztelte és félte, elhíresült, hogy a magyar sárkányok a legerősebbek, legvadabbak (ahogy az itteni nép is... meg a boruk). A titok nyitja a Vaskapu környéki bányák hatalmas "sárkánycsont" lelőhelye, valójában barlangi medvék és egyéb jégkorszaki állatok temetője, de való igaz, iradtlan mennyiségű és igen nagy csontokat ástak ki egy időben, kereskedtek is vele. Ezért magyar a magyar mennydörgő, a "horncorn" pedig ehhez alliterál (nem írtak szarvakról és tülkökről a régi feljegyzésekben). A "sárkánynagyhatalmunkat" nagyjából a XVII. századig tartottuk, ha jól tudom.

A magyar mitológia ugyan nem bővelkedik sárkányokban (ennek ellenére), ami van, azt feltehetően utólagos átvétel után nevezték sárkánynak (mi mindenre a "féreg" kifejezést használtuk, szóval még lehet bár talonban), de egyik sem valami félelmetes "valós lény" volt, hanem vagy mitológiai démon (esetleg azzá változó tündér), vagy egy nagyobbacska gyíkféle.

Illetve van még egy pici ok is: a prágai Szent György szobor, amit a Kolozsvári fivérek készítettek. :)

2012. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!