Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy sok felnőtt...

Miért van az, hogy sok felnőtt nem rajong, sőt egyenesen lenézi a Harry Potter-könyveket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak, akik nem, de már nem az első felnőttől hallom, hogy az csak mese és az egész egy zagyvaság. Nem értem miért szegül ellen ennyire néhány felnőtt a HP-sorozatnak, csak azért mert elég sok benne a fiktív elem... :/

Szerintem igenis szerethető olvasmány, és biztos vagyok benne, ha elolvasnák a könyveket, nem lennének ennyire ellenségesek. Pedig a HP-könyvek hátulján azt hiszem még a 16-os korhatár is megtalálható. Tudom, hogy nem szeretheti mindenki ezt a könyvsorozatot, de azt sem értem, hogy sok felnőtt miért van ellen ezeknek a könyveknek.

14/L



2012. jún. 26. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy részük azért, mert nem szánja rá magát, hogy elolvassa. Szerintem, aki megteszi, annak tetszeni fog. Van, akinek a varázslós téma nem szimpatikus, szerintem van olyan is, aki túlságosan fölkapott gyerekkönyvnek tekinti. Ami lehet, hogy igaz, de pl. a magyartanárom is olvasta és neki nagyon tetszett:)
2012. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez,úgy vélem, ízlés kérdése.Van olyan felnőtt,aki élvezi,van olyan,aki unja.Nem kell,hogy mindenki ugyanazt szeresse.Amúgy,szerintem inkább ifjúsági.Elvégre Harry Potter is gyerek a könyvben.
2012. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én tizenhat vagyok, és kb. tíz-tizenegy éves koromban olvastam el őket, de nem jöttek be. Most sem szeretem őket annyira, a filmek jobban tetszenek, pedig általában könyv-párti vagyok. Talán ott vesztettem el a maradék érdeklődésemet is, hogy Harry Ginny-vel jött össze, pedig én mindig Lunának szurkoltam... ez még amúgy mindig bosszant =D

Szóval magamból kiindulva nem csak a felnőttek azok, akik nem szeretik. Az meg, hogy miért vannak ellene? Ugyanazért, amiért sokan a Twilight, Az éhezők viadala és a legtöbb felkapott könyv ellen vannak, de hogy mi ez az ok, arról fogalmam sincs.

2012. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor kezdtem el olvasni amikor megjelent az első. Kb 10 éves lehettem, de imádtam. Most is szeretem, de már nem vagyok olyan nagy rajongó.

Viszont a mai napig boldogan gondolok vissza azokra a napokra, amikor olvastam a könyveket, mert napi pár órára,de egy másik világba kerültem, teljesen beleéltem magam.

Most született meg a kislányom és mist is elő van véve a 4. rész, igaz csak néha tudok olvasni. :)

Amint tud olvasni, biztos, hogy megmutatom majd neki.

22/F

2012. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Fanfiction-ben mindent lehet
2012. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem! és teljesen fel vagyok háborodva, mikor valaki lenézi ezeket a könyveket! Én 14 vagyok és imádom őket. Apából kiindulva sokan csak a repkedő seprűket látják az ilyenekben. Az ilyen emberek reménytelen esetek. évekig magyarázhatod nekik, hogy ez nem csak a varázslásról szól és ha megnéznék, ne adj isten elolvasnák valamelyiket rájönnének, hogy több ez , mint aminek látszik. Nem is taglalom tovább, mert csak felbosszant! :/ Reménytelenek! :)
2012. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is rajongó vagyok és sajna tapasztaltam ezt.


Leginkább #1 értek egyet: nem kezdik el olvasni mert úgy gondolják Úgysem tetszene nekik ("ez csak egy gyerekkönyv..." VAGY "Ez csak egy bugyuta mese..." VAGY " Mit gondolnának rólam ha ilyet olvasnék?.." És sorolhatnám ), és amelyik mégis elkezdi az vagy nem olvassa végig(mondván az előző zárójelben felsoroltakat) vagy nem látja meg azt ami a történet mögött van! Pedig a felnőtteknek lenne a legtöbb mondanivalója ennek a könyvsorozatnak!!


Ahoz hogy ezt jól megértsétek olvassátok el a Kis herceg c. könyvet (akkor is ha már elolvastátok egyszer) !!!! És gondolkodjatok el a mondanivalóján !!!!

2012. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik, hogy mesekönyv, pedig én nem egyszer láttam vonaton, hogy felnőttek olvassák. Anyám is olvassa és tetszik neki.:)
2012. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, rengetegen gondolják ezt. Azt hiszik, mese, pedig valamennyire komoly és értelmes könyv. Eddig már próbáltam rábeszélni néhány felnőttet arra, hogy olvassa el, de egyikük sem mondott igent. Én is csak azért ajánlottam nekik, mert ha túl tudnak lépni azon, hogy ez nem feltétlenül gyerek kategória és elolvassák nagyon tetszeni fog nekik. A szüleimnél azt tapasztaltam, hogy tetszenek nekik a filmek, mert ha tévében van, sajna mindig kénytelenek végignézni velem :D
2012. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én nagyon szeretem, 13 évesen kezdtem el olvasni, most 19 vagyok, szinte mindig olvasok valamit, de még mindig nem sikerült más könyvnek olyan hatást kiváltania belőlem mint a HP sorozatnak. Szerintem az sokat nyom a latba, ha fiatalok olvassák, korilag ők is épp roxfortosok lennének, jobban beletudják magukat képzelni a történetbe, egészen elvarázsolja őket, engem legalábbis elvarázsolt! :)
2012. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!