Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az olyan könyvek amikben nem...

Az olyan könyvek amikben nem szerepelnek természetfeletti lények azok már halálra vannak ítélve?

Figyelt kérdés
Mostanában csak olyan könyvek jelennek meg amik telis tele vannak vámpírokkal, vérfarkasokkal, boszorkányokkal és egyéb természetfeletti lényekkel. Azok a könyvek vagy történetek amik viszonylag hétköznapi környezetben játszódnak azok már nem is kelendők? Ez csak szerintem rossz?

2012. jún. 26. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De biztos.Ha izgalmas,vagy érdekes és jól van tálalva akkor szerintem azt is viszik.
2012. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak más sikeres könyvek is. pl: Theodore Boone, a kölyökügyvéd
2012. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én alapvetően nem tartom sokra ezeket a könyveket. Ezek a művek általában egy bizonyos korcsoportot céloznak meg (kevés felnőtt Twilight-rajongó van szerintem).

A valódi olvasóközönség - ezt úgy értem, hogy aki nyitott mindenre, és nem csak az ilyen tinivámpíros cuccokat vette eddig a kezébe - egyértelműen még mindig ugyanúgy értékeli a vámpírmentes irodalmat. :D

2012. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének halálra ítélve? :O

Az Éhezők viadala sem "természetfelettis" és mégis sikeres. :P


Több olyan ifjúsági regényt is olvastam mostanában amiben semmi természetfeletti nincs.

A Tökéletes kémia például Aranykönyv díjas lett a Librinél a közönségszavazatok alapján. Arra már nem emlékszem, hogy második vagy harmadik lett. :P

2012. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Libris szavazásokat inkább ne vegyük alapul... Szurovecz Kitti, mint szépirodalom, brr!


Viszonylag új könyvek természetfeletti nélkül:

Raana Raas: Csodaidők (semmi természetfeletti nincs benne, mégis jó)

Janne Teller: Semmi

Sara Gruen: Vizet az elefántnak

Suzanne Collins: Az Éhezők Viadala


Tény, hogy a fantasy elemeivel vagy épp a mágikus realizmussal könnyebb megfogni az emberekben lévő gyermeket, de ezek nélkül is lehet jó könyvet írni. Ha Rowling egyszerűen csak a muglikról írt volna könyvet, akkor is jól fogytak volna, mert a karakterei éltek. A vámpírosdi most menő, de attól még nem lesz jó egy könyv, ha vámpír vagy vérfarkas van benne, esetleg tündér. (lásd. Aprilynne Pyke: Wings)

Ifjúsági regények közt sok van MÉG MINDIG olyan, ami slice of life, vagyis a való életben játszódik, és nagyjából a való életről szól.

2012. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 30. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :D
2012. júl. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!