Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan szeressem meg az olvasást?

Hogyan szeressem meg az olvasást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is letisztáznám, hogy NEM IGAZ, hogy nem szeretek olvasni. Voltak könyvek, amiket szó szerint le sem tudtam tenni és sajnáltam, amikor vége lett. Egyszerűen arról van szó, hogy iszonyú válogatós vagyok. Rengeteg könyvet egyszerűen unok, mert olvasás közben elkezdek ábrándozni és valahogy sokkal izgalmasabbnak találom az általam elképzelt dolgokat. Nehezen figyelek oda, folyton vissza kell hogy lapozzak, mert egyszerűen elfelejtettem amit elolvastam. Tudom, hogy a szüleimnek hatalmas csalódást jelentek ilyen szempontból, mivel ők imádnak olvasni. Folyamatosan hallom, hogy nem fogok tudni tanulni, minek járok gimnáziumba, minek akarok egyetemre menni, úgysem tudok majd tovább tanulni. Persze ezt suttogva a hátam mögött, ami miatt kétszer annyira fáj. Szeretnék művelt, olvasott ember lenni, akire a szülei büszkék, de egyszerűen képtelen vagyok összeszedni magam. Ötletek?

2012. jún. 30. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem a saját szórakoztatásodra, örömödre olvasol, hanem azért, hogy megfelelj a szüleidnek. Ezt felejtsd el. Biztos, hogy szeretsz olvasni és nem csak bemagyarázod magadnak?

Olyat olvass, ami tényleg érdekel, ha megunsz egy könyvet 1-2 fejezet után, akkor azt ne olvasd tovább. Velem egyébként akkor van ilyen, amikor heteken keresztül csak olvasok, aztán hirtelen minden könyvet unok. Akkor 2-3 hétig hanyagolom az olvasást, és utána újra vágyódom a betűk után.

20/l

2012. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvashatsz azért is, hogy művelt légy, és hogy másoknak megfelelj, de akkor az a sok-sok óra kínszenvedés lesz. Gondold végig, hogy azt a "szenvedést" kárpótolnia fogja-e, hogy a szüleid jobban meg lesznek veled elégedve. Ha igen, akkor gyürkőzz neki, ha viszont nem, akkor inkább olyat olvass, amiben örömödet leled. Szerintem nincs helyes megoldás, neked kell mérlegre tenned a kettőt, és amelyik lejjebb nyomja a serpenyőt, az győzött. :) De ez mindenkinél egyéni, mindenkinek saját mérlege van. :)
2012. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

lány vagy,?

olyat olvass ami neked tetszik, és kialakul a saját stílusod.

rengeteg jó könyv van. menj el a könyvtárba válgass, olvass bele ilyen-olyan könyvbe. és ha megvan a jó köyv akkor kérdezd meg a könyvtárost tud e ahoz hasonlókat ajánlani

2012. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, lány vagyok. Csak annyit tudok az irodalmi ízlésemről, hogy szeretem a vicces regényeket, ellenben nem vagyok oda a romantikáért. Érdekel a science fiction, de szívesen olvasnék kalandregényeket is. Viszont a kötelező olvasmányokon is át kéne rágnom magam, ráadásul anyum ragaszkodik hozzá, hogy angolul olvassak pedig nekem semmi kedvem hozzá.
2012. jún. 30. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:

én 14 évesen szerettem meg igazán olvasni.

a kötelező olvasmányokat én sem szerettem.elismerem szépek, tanulságosak de nem az én műfajom.

sok könyv van ami az elején döcögősen indul, de nagyon jó lesz a végére. Amúgy az kicsit ostobaság hogy "mért jársz iskolába ha nem olvasol". én a fantasy-kat és disztópiákat szeretem amikből nem tanulok egy cseppet se.

lényeg az hogy olyan könyvet olvass ami tényleg érdekel, és akkor nem lesz unalmas. a moly.hu-n szoktam könyveket keresgélni ahol más olvasók leírják hogy tetszett e nekik, meg a véleményüket is. áttanulmányozom, és ha megfog akkor elolvasom

amúgy ajánlom Stephani Meyer-től a Burok c. sci-fi-jét.

(tudom hogy ő írta a Tvájlájt -ot is de olyan mintha a két könyvet két külön ember írta volna, hál'istennek)

2012. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"sokkal izgalmasabbnak találom az általam elképzelt dolgokat." Kezdj te is írni! Nem viccelek. és akkor majd érdekelni fog, mások hogy írnak.


Olvass oylan könyveket, amik nagyon népszerűek manapság, mert általában könnyebb a nyelvezetük. Olvass idegen nyelven, akkor kötelező oldafigyelned.

Én angolul olvastam pár Nick Hornby-könyvet. Pl. az Egyfiúról biztos maygarul si könnyű nyelvezetű, olvasd magyarul, jó a humora is, meg a stílusa is.


Olvasd el a Monte Cristo grófját.


Olvass Harry Pottert és jacqueline Wilsont. Szerintem 2 oylan írónő, akik stílusa könnyen viszi az olvasót.


És képzeld el alaposan, minden részletre kiterjedően a szereplőket, akkor is, ha az író nem írja le. Akkor odafigyelsz.

2012. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs most olvastam el, hogy nem szeretsz angolul olvasni. De Hornby magyarul is jó.


"Csak annyit tudok az irodalmi ízlésemről, hogy szeretem a vicces regényeket, ellenben nem vagyok oda a romantikáért."


Olvass Rejtő jenőt! Midnenképpen vedd kezedbe a Piszkos Fred, a kapitányt!

2012. júl. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tipikus példája annak, hogyan lehet valakivel megutáltatni az olvasást, ha olyanra kötelezik, ami távol áll tőle.

Ha a saját szórakozásodra olvasol ( és nem a kötelezőket) akkor csak olyat válassz, amit szívesen olvasol! Ha ez történetesen vicces regény, akkor az.

Ennyi idős koromban a világból ki lehetett volna kergetni a kötelezőkkel ( tisztelet néhány kivételnek), és csak felnőtt koromra ( iskola után) éreztem rá az olvasás ízére, amikor már nem volt elvárás.

Azóta falom a könyveket ( pótolva az elmulasztott kötelezőket is, amik most hihetetlen élményt jelentenek:)

2012. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most elkezdtem egy könyvet, ami egész jónak tűnik. Jacqueline Wilsontól van pár könyvem, azokat nagyon élveztem. Írni szoktam. Pontosabban inkább írogatni, néhanapján ha valami olyat találok ki, aminek feltétlenül papíron a helye.
2012. júl. 1. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!