Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás, de hogyan?

Könyvírás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvet írni, a cím is megvan, és a tartalom. Egyfajta társadalmi kritika lenne, pszichológiai bőrbe bújtatva. Semmit sem tudok a könyvírásról. Kezdjem el tartalomjegyzék alapján a témaköröket írni? Hány oldalas legye? (Nem akarok 20 oldalt se, de több száz oldalt sem.) Esetleg ki tudnám adatni?

2012. júl. 9. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre vonatkozóan nincsenek szabályok, olyan lesz a könyv, amilyennek akarod. Ez egy szakirodalmi iromány lesz, vagy szépirodalmi?
2012. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem tudom bekategorizálni. Egy komolyabb hangvételű írás, melyben a média, internet stb, hogyan befolyásolja a társadalmunkat. Lenne benne, egy kis szemkinyitásos felvilágosítás, önfejlesztés, hogyan legyünk jobb emberek, összeesküvés elmélet stb.
2012. júl. 9. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
A szakirodalom azt jelenti, hogy az adott témát tudományosan közelíted meg, szárazon, a puszta tényeket közölve, amit kutatások bizonyítanak, például, ez alapján sem tudod eldönteni, hogy nem szakirodalom lesz-e?
2012. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hali!:) Én úgy írom, hogy először megírom a párbeszédeket úgy, ahogy azokat elképzeltem, esetleg mögé odaírom kötőjellel annak aki mondta, a nevét vagy a kezdőbetűjét, utána kiegészítem ilyenekkel, hogy pl. "szólt Mittoménki vagányan" ez most csak egy példa:) Utána a párbeszédek közé leírom, hogy melyik mikor történt, csak kipótolom, h pl "Két hét múlva", "3 nappal később", meg a helyszínekkel, hogy hol vannak éppen:D
2012. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok megint! :D Régebben is amit írtam, az is úgy volt, hogy ahhoz mondjuk konkrétan csináltam tartalomjegyzéket, és ott a leírószövegeket is együtt írtam meg a párbeszédekkel, azzal egybe, nem utólag írtam "köré" :) De valami vázlat szerintem jól jön:D Mondjuk, amit most írok, azt vázlat nélkül csinálom:)
2012. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Nálam a cím és a tartalom mindig az utolsó, ami elkészül.

Amúgy a könyvírás rendszerint így működik:

Ha az embernek van valami mondanivalója, amit írásban akar közölni a világgal, fog egy tollat és papírt, vagy kinyitja a Word-ot és leírja. Aztán, ha úgy érzed, minden ötleted kimerítetted és a végére értél, néhányszor átolvasod, csiszolod, ezt kitörlöd, azt hozzáteszel, aztán mikor gondolod, elkészült, oda adod valakinek, hogy olvassa el. Legyen az barát, élettárs, szülő vagy egy kiadó.

Írás közben az ember nem sokat törődik azzal, hogy hány fejezete van vagy oldala, a tartalom a lényeg, nem a forma. Azzal ráérsz később is foglalkozni.

Amit te tartalomjegyzéknek hívsz, az vázlat. Ami nagy valószínűséggel változni fog, ha belemélyülsz a könyvbe, ugyanis egyik ötlet szüli a másikat és a könyv végére rengeteg dolgot meg fogsz változtatni. De jó ötlet pontról pontra menni és sorra venni a témaköröket. Végül is, te találtad ki őket, biztosan van róluk mondanivalód.

Hogy egy könyv milyen és hány oldalas csak a végén derül ki.

2012. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Az már régen rossz, ha nekünk kell megmondani milyen legyen a könyved. Rowlingnak se mutatták meg.. fogta és írta.. az olyanok, meg akik megkérdezik mi legyen a neve a szereplőknek stb.. mi az olvasók vagyunk, nem társszerkesztők. Én még senkitől nem kértem segítséget egyszer se. És így a jó. Próbálkozz magadtól. Ez a tanácsom.
2012. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ti mondjátok meg? Szimplán nem tudom, hogy van-e ennek egy menete, mert nem adok ki selejtet a kezem közül. Kérdezni nem szégyen.
2012. júl. 14. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!