Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Na akkor mikori ez a könyv?...

Na akkor mikori ez a könyv? Gyűjtők, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Nemrég egy ilyen kinti antikvárium szerű izén kereken 200 forintért megvettem egy nagyon régi Winnetou-t I.kötetét Fáy Dezső rajzaival. Azt íja , hogy "Budapest az Athenaeum r,-t. könyvnyomdája , na de most jön a lényeg előtte az az évszám áll , hogy 12898 ... komolyan elnyomták , de akkor mikori? 1898? szerintetek?
2012. júl. 12. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Fáy 1888-ban született, 10 évesen csak nem illusztrált könyvet... (vagy olyanok a rajzok? :) ). Bár '54-ben halt meg, lehet a könyv későbbi. A hátulján nincs valahol évszám?

(Illetve Szinnai is kb. akkori születésű, ő lehet a fordító, ha első fordításról beszélünk. Az első magyar kiadás dátumát még nem találtam meg a neten, nagyjából a '20-as évek, illetve inkávbb utána.)

Ez a szám... nem lehet, hogy sorozatszám? Számozott kiadás. Abból a 12898.

2012. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Winnetou. Ford. Kosáryné Réz Lola. Fáy Dezső rajzaival. Második teljes kiadás. 1-3. kötet. Bp. 1943. Athenaeum. 613 l. 1 sztl. lev.; 570 l.; 636 l. 1 sztl. lev. Aranyozott kiadói félvászon-kötésben. Szép példány."

[link]

Itt az 1943 évszám, vagy irányítószám? :D

2012. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt meg

[link] Ez van:

Winnetou I-III.*

Kosáryné Réz Lola , Karl May , Fáy Dezső - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. - 1946 -

ANTIKVARIUM.HU+ - Tárolt lap

2012. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem '40-es évek beli:)

Bocsi, hogy 3-ba írtam:D

2012. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kosáryné Réz Lola 1927-ben fordította, a második kiadás 1943-as.
2014. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!