Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sok emberrel a kötelező...

Sok emberrel a kötelező olvasmányok utáltatják meg az olvasást. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs miért nyáron jutott eszembe, de az osztályban egyetlen vagyok, aki életében akár egyszer is magától olvasott el egy könyvet. A kötelező olvasmányokkal egytől egyig úgy voltam, hogy 100-150 oldal után(már ha elérte azt a terjedelmet) le kellett tennem, mert kifolyik a szemem, és már-már rosszul vagyok a nyelvezettől, és az unalomtól. Szörnyű! Gondolok itt pl Egri Csillagokra, de akár az Antigonéra, Tartuffe-ra, az összesre!


Épp kezdtem a gimit mikor találtam otthon egy Lovecraft kötetet "legjobb művei" címmel. Adtam neki egy próbát, és szabályosan függő lettem. Nehéz volt olvasni, mert konkrétan nulla párbeszéd volt bennük, de nagyon nagyon megérte, azóta mindent elolvastam vele kapcsolatban. Ezután Agatha Christie mellett tettem le a voksom, a Gyilkolni Könnyű a kedvencem tőle. Nagyon megszerettem olvasni, most felyeztem be Darren Shan-tól a Város trilógiát.


Ha nem kezdtem volna bele abba a bizonyos Lovecraft könyvbe, máig azon a véleményen lennék, hogy olvasni SZAR, és minden könyv olyan mint a kötelező olvasmányok. Egyébként egy kivétellel az összes barátom ezen a véleményen van, ki is gúnyolnak érte, hogy szoktam olvasni.


Mit gondoltok erről?


2012. júl. 13. 17:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam végig a kérdést (első bekezdés után meguntam), de egyetértek.


Lehet jó az Egri Csillagok, vagy Antinogé, stb., de nem 14-16 éves korban, hanem majd később.

Alapból sosem értettem miért kötelező, aki akar és szeret olvasni az fog magától, aki meg nem szeret az soha sem fog olvasni, még ha kötelező akkor is lehet megoldja másképp (film/rövidített).

2012. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 chrishu ***** válasza:
100%
Egyet értek veled. Én a kötelezők miatt nem bírom befejezni mindenidők egyik legjobb könyvét.
2012. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Most attól, hogy azt mondjuk egyetértek, nem lesz jobb, de egyetértek. Sokkal jobban meg kellene válogatni a kötelezőket, az Egri Csillagokat akkor kellett elolvasnom mikor még alsós lehettem kb és egy oldalt bírtam.
2012. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Én egyedül az Egri csillagokat nem olvastam csak félig.Sok iskolában már modernizálják a kötelezőket.Pl a párom hugának a Harry Ptter volt a kötelező,ő 15évesen még azt se akarta elolvasni.Unta.Egyszerűen nem szeret olvasni. Ajánlottam neki a Szent Johanna Gimit,meg van az eddigi összes kötet mi rajongók vagyunk párommal.Hát bele se kezd..Az Alkonyat se nyerte el a tetszését,pedig az is ifjusági könyv szerintem. Mondjuk a Vámpirnaplókat ellvasta,miután megnézte DVD-n a nem is tudom hány évadot. (Rajtam az fogott ki.) Én mindig szerettem olvasni,igaz főleg Vernét,Agatha Christit,pöttyös és csiks könyveket,Abigélt(SZabó Magdától) Jane Eyrét... Minden evő voltam. Mondjuk én eleve szerettem könyvtárba járni,könyv illatot.:) 26L(aki még könyvtáros akart lenni ha felveszik.)
2012. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni imádok,de a magyar irodalom,életrajzok,verselemzés nem az én műfajom.(Utsó)
2012. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Az iskola alapvetően megutáltatott velem mindent, ami egy kicsit is érdekes. Ha valamit kötelezővé tesznek, azt már nehéz élvezni.
2012. júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom, mert elveszi az időt a normális könyvektől. Én úgy vagyok vele, hogy a rövidített változattal már össze lehet kaparni a kettest. :)
2012. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy vagyok vele, hogy minden munka amit kényszerből csinál az ember és minden szórakozás amit önszántából. (Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai)

Ha egy kötelezőhöz úgy állunk, hogy én most elakarom olvasni és szeretném akkor nem lesz baj.

Az a lényeg, hogy olvass. És értsd amit olvasol! :)

2012. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsi koromtól kezdve imádok olvasni, de 12 évesen, kötelező olvasmányként az egri csillagok nagyon durva volt...
2012. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

Én kb. 3. óta imádok olvasni, amióta Harry-t megnéztem filmen és mivel sokat kellett várni a folytatásra ezért elkezdtem olvasni. Utána csak bónuszként néztem meg a filmeket, beleszerettem az olvasásba. Azóta rendszeresen olvasok, amit szeretek vagy érdekel, de a kötelezők... pfu.. az Egri Csillagok még csak-csak. De amikor elkezdtem a Kőszívű ember fiait olvasni, kb. az 50. oldal után úgy tettem le hogy na ezt ne. Végig szenvedtem a könyvet, annyira unalmas, fárasztó és idegen volt, hogy az valami leírhatatlan. De szerencsére nem vette el a kedvem az olvasástól.

Most 4-es öcsém kapott kötelezőt nyárra. Június eleje óta kínlódik vele, és egyik nap sírva jött hozzám, hogy ő utál olvasni és soha többé nem akar. És megértem. Pedig tudom, hogy olvasni jó, de azzal, hogy rákényszerítenek 10 évesen kötelező olvasmányokat, megutáltatják vele az egészet. Aztán meg csodálkoznak hogy a fiatalok nem olvasnak... nem is értik igazán hogy mit olvasnak, ami nem is feltétlenül az író vagy a történek hibája, hanem az, hogy egy idősebb korosztálynak szól! Egy kötelezőt se tudok mondani, amit amikor olvastam különösebben értettem vagy élveztem volna. És lehet hogy 10-20 év múlva megtetszik de addig miért...?

2012. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!