Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sok emberrel a kötelező...

Sok emberrel a kötelező olvasmányok utáltatják meg az olvasást. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs miért nyáron jutott eszembe, de az osztályban egyetlen vagyok, aki életében akár egyszer is magától olvasott el egy könyvet. A kötelező olvasmányokkal egytől egyig úgy voltam, hogy 100-150 oldal után(már ha elérte azt a terjedelmet) le kellett tennem, mert kifolyik a szemem, és már-már rosszul vagyok a nyelvezettől, és az unalomtól. Szörnyű! Gondolok itt pl Egri Csillagokra, de akár az Antigonéra, Tartuffe-ra, az összesre!


Épp kezdtem a gimit mikor találtam otthon egy Lovecraft kötetet "legjobb művei" címmel. Adtam neki egy próbát, és szabályosan függő lettem. Nehéz volt olvasni, mert konkrétan nulla párbeszéd volt bennük, de nagyon nagyon megérte, azóta mindent elolvastam vele kapcsolatban. Ezután Agatha Christie mellett tettem le a voksom, a Gyilkolni Könnyű a kedvencem tőle. Nagyon megszerettem olvasni, most felyeztem be Darren Shan-tól a Város trilógiát.


Ha nem kezdtem volna bele abba a bizonyos Lovecraft könyvbe, máig azon a véleményen lennék, hogy olvasni SZAR, és minden könyv olyan mint a kötelező olvasmányok. Egyébként egy kivétellel az összes barátom ezen a véleményen van, ki is gúnyolnak érte, hogy szoktam olvasni.


Mit gondoltok erről?


2012. júl. 13. 17:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy leestem a lóról, és megutáltam a sportokat. Aki igazán akar sportolni, az ha megutál lovagolni, akkor elmegy úszni, futni, bringázni...


Számtalan ismerősöm van, aki utálja a kötelezőket, de olvasni szeret. Akkor ő hogyhogy el tudja különíteni a 2-t agyilag?

2016. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A hiba amúgy a szülőkben van: nem kizárólag a suli dolga lenne olvastatni. nem elég, ha van otthon könyvespolc, a gyerek kezébe könyvet kell adni, olvasni kell neki esti mesét. Máris nem fogja azt hinni, hogy csak a kötelezők vannak.
2016. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Igen...Ez szerintem is így van..."Kötelezően"(!!) olvastatni gyerekekkel-emberekkel könyveket,hát...Erre nemis tudok mit mondani...Nagy agyra vall annál, aki kitalálta ezt a borzalmat...Régi mondás az: "Hogyha valakivel meg akarsz utáltatni valamit, akkor azt a dolgot TEDD KÖTELEZŐVÉ"...Ez egy nagyon sok bölcsességet tartalmazó mondás...Amúgy bár én magam rendkívül szeretek olvasni más kisgyerekkorom óta,és szinte az egész gyerekkorom jó része könyvtárakban, könyvek társaságában telt, ennek ellenére SOHASEM OLVASTAM EL EGYETLEN KÖTELEZŐ OLVASMÁNYT SEM...Vagy ha mégis, azt már csak jóval azután, miután kötelezően el kellett volna olvasni...Már csak elvi okokbol is...
2016. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!