Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek hozzá egy...

Hogyan kezdjek hozzá egy könyv megírásához?

Figyelt kérdés

Könyvet szeretnék írni - na de nem kiadhatatlan ócska ponyvát. Ezért kérem a segítségeteket, hogyan, milyen sorrendben érdemes az előkészületeket megtenni.


Az én sorrendem a következő:

- műfaj meghatározása (dráma, szerelmes, stb.)

- történet vázlatának kiötlése

- szereplők, karakterek kidolgozása

- helyszínek kidolgozása

- összekötő szálak kiötlése (ez ha minden jól megy, halad a történettel)

- cím kitalálása (ennek nem fontos az elején lennie szerintem, lehet, hogy a legtalálóbb cím a történet közepén jön)

- történet részletezése, párbeszédek, stb. egyszóval magának a könyvnek az elkezdése


Mi a véleményetek erről? Ti mennyire néznétek utána a helyszíneknek például? Ha mondjuk Amerikába teszem a könyv helyszínét, érdemes egy térképet átböngésznem, nemde?


És hogyan részletezzem a sztorit? Ami gondolatok előjönnek a fejemben, azok pár sorosak. Nyújtsam azzal, hogy visszatekintek a múltba, részletezem az egyes szereplők életét, stb? Erre ötletek?


Hú, sok a kérdés, remélem kapok segítséget, előre is köszi mindenkinek.



2012. júl. 25. 17:01
 1/8 chrishu ***** válasza:
Ez a sorrend jó. Helyszínnek találj ki egy kisvárost vagy valamit
2012. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 rajcziz ***** válasza:
100%

Én a műfaj meghatározását kihagynám. Neked nem kell pontosan tudnod, mit írsz, azt bízd a kritikusokra.


Ha Amerikába teszed a történetet nemcsak a helyszínnek kell jónak lenni, de az életmódnak is és minden apróságnak (pl. ne írj bele olyan üdítőt, amit ott nem árulnak). Ez a kérdés egyénfüggő, én szeretem, ha minden tökéletesen pontos és következetes.


A sztori részletezéséhez: neked kell tudnod, mi fontos. Azért ne írj bele valamit, hogy hosszabb legyen.

2012. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

rajcziz: Köszi a válaszodat, én is szeretem a pontosságot, ezért gondolom, hogy alaplépés az, hogy a helyszínt, meg ahogyan te is mondtad, az életmódot megfigyelni, leírni.


Az elsőnek is köszönöm a választ, segítettetek mindketten vele :)

2012. júl. 25. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek a szereplők előéletéről olvasni. Szerintem jó ötlet, ha leírod a történetüket.
2012. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jónak tűnik a sorrendet. Mind lényeges, amit leírtál. Érdemes utána nézni a helyszínnek, ha tényleg ki akarod adni, főleg, de amúgy is, ha nem egy kitalált helyről írsz, szerintem illik tudni, hogy hol van pontosan (kb. pontosan) a helyszín. A részletezés azért eléggé egysíkú, ha csak a szereplők múltjáról szól, de az mindenképpen jó, ha a fontosabb szereplőkről tudjuk, "honnan jöttek". De, gondolom azért akarsz tényleges, a könyv szerinti jelenben történő cselekvéseket is. Ha csak pár soros gondolatok jutnak az eszedbe, akkor gyakorolj, olvass sok könyvet, lehetőleg ne csak ponyvát. Azért, értem én, hogy szeretnél egy jó könyvet összehozni, de ne úgy állj, hozzá, hogy a lényeg, hogy kiadjam, olyan témáról érdemes írni, ami TÉGED érdekel, hiszen arról tudsz is ezt-azt és nyilván szívesen nézel utána. Szóval a sorrend megvan; és maga a könyv? Van már konkrétum vele kapcsolatban?
2012. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vanuu06 ***** válasza:
100%
Én is erre gondoltam, mint te. :) Szerintem a sorrend jó. Nézz utána a helyszínednek. Dolgozz ki minden lényegeset és már írhatod is. :) De szerintem elôtte olvass sok külônbôzô mũfajú kônyvet.. Kibôvũl a szókincset éz egyszerübben tudsz neki állni. :)
2012. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, hasznosak a válaszaitok :)


Konkrétum még nincs, nagyon hosszútávú terveim közé (értsd, majd érett felnőttként) tartozik, hogy egy olyan könyvet írok, ami a főszereplő lélekfejlődéséről szól.


Most elkezdtem pár gondolatot leírni, ha ebből lesz bármi is, akkor egy dráma lesz, hosszú időn át bántalmazott lány megszabadulása a szenvedésektől, az, aki megmenti, befogadja magához, és elkezdődik a lány rehabitálása. Legalábbis valami ilyesmit szeretnék.

2012. júl. 27. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezek eléggé fontosak egy regényhez, de mivel én inkább novellákat írok ezért inkább a főszereplővel foglalkozok, de a regényekben minden egyes karaktert pontosan le kell írni. :)
2012. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!