Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudom, hogy unalmas, de ismét...

Tudom, hogy unalmas, de ismét őszinte véleményt kérek az írásomról. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Nem hittem volna, hogy valami jó kisülhet a nyaralásból. De most, hogy a gépen ülök, már kezdek izgulni. De sorban elölről. A reptéren elég nagy forgalom volt, ráadásul majdnem lekéstük a gépet, mert Anyának eszébe jutott, hogy otthon hagytuk az egyik bőröndöt. Hazamentünk, kerestük az elhagyott csomagot, de nem találtuk. Hogy hol volt? A kocsi egyik ülése alatt, ahonnan elfelejtettünk kipakolni. Gyorsan visszamentünk a repülőtérre, de mire becsekkoltunk, alig pár percünk maradt indulásig. Ráadásul, mikor felszálltunk, valaki ült a helyemen.

- Elnézést, ez az én helyem! – szóltam oda. Szerencsére a fickó magyar volt értette, amit mondok, így aztán felállt, és átadta a helyemet. Mikor leültünk én csak izgatottan nézelődtem, mert még nem utaztam előtte repülőn. Követtük a stewardess utasításait, ééés felszálltunk! Vigyorogva nézetem ki az ablakon, majd amikor felhangzott, a „most már kikapcsolhatják öveiket” parancs, elszakítottam a tekintetem a panorámától és a kistáskámban megkerestem a zenelejátszóm.



2012. aug. 3. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy az a fickó, aki a helyeden ült, ilyen könnyen adta magát. Pedig jó kis jelenet sülhetett volna ki belőle, ahogy az otthoni keresgélésből is. Csak néhány sor kellett volna, egy-két párbeszéd, gondolat, ki mit érez, már az is jót tett volna neki. Így olyan, mintha egy regény rövidített, tömörített változatát olvasnám. (Tudod, mint amilyen a "Kötelezők röviden" típusú könyvekben vannak.) Egyébként nem rossz, a helyesírással sincs sok gond, csak néhány vessző hiányzik itt-ott. Történet szempontjából egy ilyen rövid részletből nem sokat lehet megállapítani.
2012. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, miután felraktam, visszaolvastam és feltűnt, hogy kicsit rövidek ezek a részek, úgyhogy azokat az eredtiben átírtam egy picit. Örülök, hogy elolvastad, azért nem írtam hosszabbat, mert sokan azért nem olvassák el, mert túl hosszú nekik! Köszi a véleményt! :)
2012. aug. 3. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, maga a történet jó, kicsit bővebben fejtsd ki, és változatosabban fogalmazz!


Pl.


"A reptéren elég nagy forgalom volt, ráadásul majdnem lekéstük a gépet, mert Anyának eszébe jutott, hogy otthon hagytuk az egyik bőröndöt. Hazamentünk, kerestük az elhagyott csomagot, de nem találtuk. Hogy hol volt? A kocsi egyik ülése alatt, ahonnan elfelejtettünk kipakolni."


helyett


"A reptéren bábeli zűrzavar uralkodott, minden irányból tengernyi ember özönlötte el a várótermet, a tömegek jellegzetes zúgásával. Majdnem lekéstük a gépet, mert Anyának természetesen pont most jutott eszébe, hogy otthon hagytuk az egyik bőröndöt. Hazasiettünk, felforgattuk az egész lakást, de az elhagyott csomagot sehol nem leltük. Nem meglepő módon a kocsi egyik ülése alatt pihent, ahonnen elfelejtettük kipakolni."


Egyébként gratulálok, hány éves vagy?

2012. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt! Átgondolom, amit írtál, és átnézem a történet többi részét is. Köszi a segítséget! Amúgy 13 éves vagyok. :)
2012. aug. 4. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

"De most, hogy a gépen ülök, már kezdek izgulni. De sorban elölről."

Túl sok a de.

2012. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt, törlöm az egyik de-t! :)
2012. aug. 6. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is rövid, olyan kidolgozatlan, mintha ez csak egy kis összefoglalás lenne. Ahogy előttem is írták, a keresgélésből és a helyfoglalásból vicces kis párbeszédek is kisülhetnek és ezek életszerűek. Ha tovább haladsz vele, leírod? :)
2012. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egy kis ujjgyakorlat :) rövid szösszenet, egy-egy sztori vagy élmény... írj sok hasonlót, segít a fejlődésben :)

ráadásul egész topon van a dolog :) egyáltalán nem rossz... de azért szerintem vannak hibák is

"... jó kisülhet a nyaralásból, de most..."

"de sorban előről" lehetne "vegyük sorjában..." vagy "kezdjük az elején"

furán jött ki a "hogy hol volt" kérdés..., de nem vagyok profi, szóval magyarázatot erre nem tudok adni :)

"MIUTÁN leültünk, én csak izgatottan..."

"...amikor ELhangzott a..."

ezek így hirtelenjében...

olvass sokat és írj... így fejlődik a stílusod, és idővel megérzed, ha valami nem passzol :) ja, és rendszeresen olvasd át az írásodat, de sosem azután, hogy leírtad, mondjuk reggel, este vagy mielőtt folytatnád.

2012. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!