Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ezek igényes,...

Szerintetek ezek igényes, átgondolt művek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ezekről a könyvekről? Mennyire igényes a prózájuk? Mennyire egyedi a történet?

- Andrea Cremer: Őrzők

- Leiner Laura: Szent johanna gimi könyvek

- Lissa Price: A testbérlők

- Suzanne Collins: Az éhezők viadala

- Stephenie Meyer: A burok

- Ally Condie: Matched

- Justin Cronin: A szabadulás


Szerintetek ezek közül melyik a legjobban kidolgozott és átgondolt mű?



2012. aug. 22. 15:32
1 2
 1/14 DonnieDarko ***** válasza:
100%

Justin Cronin: A szabadulás

Ez nagyon jó könyv és szerintem elég kidolgozott is.:)

2012. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyet értek! :)
2012. aug. 22. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk csak.

SZJG: Nekem túl 'lányos' könyv, ha érted, mire gondolok. Viszont látszik, hogy Laura tudja, mit szeretne. Kidolgozott, és szerintem az alapötlettel sincs probléma. A szereplői karakteresek, és én csupán értük olvastam el az eddig megjelent köteteket.

Hunger games: Az alapötlet?! Egyszerűen zseniális. Ha csak erről az egy részéről beszélünk, megértem a sikerét. E/1-ben íródott, ami számomra plusz egy pont, ugyanis nagyon kevesen újítanak, mindenki megmarad a szép, jó, biztonságos E/3-nál.

A Burok: Hát, az első száz oldalán ásítozva vergődtem végig. Sokkal jobban, és érdekesebben lehetett volna tálalni, mert az alapötletet jónak tartom. Viszont a "Szenvedő Főszereplőnő" alanyát itt is fel véltem fedezni, és ez irritált. Hiába próbáltam elkövetkeztetni a tátott szájjal bambuló Bellától,... nem igen sikerült.

És mivel csak ezeket ismerem a felsoroltakból, (mármint mindet ismerem, de csak ezeket olvastam eddig) akkor az Éhezők viadalára szavazok :)

17/l

2012. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát én ezek közül csak a Szent Johanna Gimit és Az éhezők viadalát olvastam. Az SzJG jó, ötletes de nem annyira kidolgozott mint Suzanne Collins művei (mellesleg mind2 imádom.) Ha kettő közül kéne választani akkor Az éhezők viadala! :)
2012. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Micsoda Éhezők Viadala fanok vagyunk :) Köszönöm a válaszaitokat!
2012. aug. 23. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
A Szent Johanna Gimi nagyon jó alapötlet, jól átgondolva, humorosan kivitelezve. A másik kedvencem még a Testbérlők, azt az éjjel közepéig olvastam, nagyon tetszett. Az éhezők viadalát most olvasom, és IMÁDOM. A Twilight okozta sokkot pedig még nem hevertem ki, úgyhogy nem valószínű, hogy egyhamar újabb Meyer-könyvbe fogok. A többiről még nem tudok véleményt mondani, mivel egyelőre nem olvastam őket.
2012. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sophie-Mila ***** válasza:
Az Őrzőknek pont tegnapelőtt álltam neki, nem rossz könyv bár még nagyon az elején vagyok :) Az SzjG jó könyv nekem nagyon tetszik, az egyetlen egy dolog ami annyira nem jön be, az Cortez "tökéletessége" mert ilyen srác nincs. Az Éhezők Viadaláról meg csak annyit, hogy F-A-N-T-A-SZ-T-I-K-U-S! Az egyik internetes oldalon ismertem meg, decemberben és azóta nagyon nagy rajongója vagyok  Kár, hogy itt M.o - n nem annyira ismerik, pedig fantasztikus mindhárom kötete. Kár, hogy nincs több, de így tökéletes :) [link] ez az az oldal 
2012. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az éhezők viadala. A trilógia annyira kidolgozott, gondolj bele, Suzanne Collins egy egész birodalmat létesített meg a könyvében, és semmilyen szál nem maradt elvarratlanul. Kivéve egy dolgot, de az nem lényeges:)
2012. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az éhezők viadala zseniális könyv! Roppant átgondolt és egyedi, nagyon szeretem. A testbérlőket tegnap fejeztem be, az is nagyon tetszik és szerintem jól kidolgozott csak kár, hogy nagyon hamar vége van :))) Szent johanna Gimi nekem is kicsit lányos könyv, de nem rossz.:)
2012. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én kettőt ismerek:

Éhezők viadala trilógia: nagyon jó, nagyon tetszett, a három részből a második volt a legjobb, persze nem lehet csak azt elolvasni.

Testbérlők: éjjel fejeztem be, kicsit hasonló az alapelgondolás, mint az Éhezők viadalánál, ugyanakkor mégis egyedi, friss az élmény, talán még jobban tetszik, mint az Éhezők viadala, alig várom a folytatást! :)

2013. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!