Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ezek igényes,...

Szerintetek ezek igényes, átgondolt művek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ezekről a könyvekről? Mennyire igényes a prózájuk? Mennyire egyedi a történet?

- Andrea Cremer: Őrzők

- Leiner Laura: Szent johanna gimi könyvek

- Lissa Price: A testbérlők

- Suzanne Collins: Az éhezők viadala

- Stephenie Meyer: A burok

- Ally Condie: Matched

- Justin Cronin: A szabadulás


Szerintetek ezek közül melyik a legjobban kidolgozott és átgondolt mű?



2012. aug. 22. 15:32
1 2
 11/14 anonim válasza:

SZJG: Erre mondanám, hogy egyszerű de nagyszerű. A történet egyedi, igényesen van megszerkesztve, megfogalmazva, agyszerű humora van... szóval: 5/5 (bocs:D)

Testbérlők: Az alapötlet tetszett, de a karaktereknek nincsenek mélységeik és az érzelmek is hiányoznak belőlük (ami azért érdekes mert megpróbál egy szerelmi háromszöget is beleszőni a sztoriba). Elég sok logikai hiba van benne, a fordítás kritikán aluli, ééés, hogy a kérdésre is válaszoljak, nem, nem iényes és nem is átgondolt mű.

Éhezők viadala: Oké, ezt már elég sokan leírták, de azért én is imádtam, ezen már nincs mit ragozni.

A burok: A történet elég összecsapott, fontos részek nem kapnak hangsúlyt, feleslegesek pedig annál többet. A Testbérlőkhőz hasonlóan ezt is csak azért olvastam végig, mert tetszett a világképe és reménykedtem, hogy a vége majd kárpótol. De nem. Nem jött össze.

Matched: Na, mindközül ez volt ami a legjobban utált engem. Vagy én őt. Lényegtelen. Komolyan, csak én nem értettem miért ilyen gusztustalanul szerelmesek amikor az EGYETLEN tulajdonságuk, hogy odavannak azért a hihetetlenül fantasztikus versért?? Történet pedig gyakorlatilag nincs. De semmi baj, mert olyan csodálatos az a vers!

A másik kettőt nem ismerem, szóval ebből az ötből én a Szent Johanna Gimit ajánlom a humora és az élvezhetősége miatt, az Éhezők viadalát pedig... az egészért?

2013. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
En a testberloket nem tudtam letenni imadtam!
2013. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Testberlők aki azt állítja h nem atgondolt az nagyon is téved, és figyelmetlenul olvas, vagy egyszeruen nincsen neki mivel felfogni a konyv lényegét :D többszor olvastam most olvasom a 2. részet leszamolas :D nagyon jo és a masodik resze megjobban bebizpnyitja h igenis nagyon atgondolt mu, és azt i sbizonyitja h a szerelmi haromszog az nagyon is benne van :D


Ehezok viadala egymasutan 2x olvastam el rogton :D es azthiszem ez kifejezi azt h mennyire jo konyv :D atgondolt és a 3.konyvben eszrevesszuk, h az elso konyv jelentektelennek hitt par sora igen is jelentékes volt.


A burkot nem olvastam de a twilightot igen, nyugi Bellat en is kihagytam volna belole legszivesebben :D és sztem van tehetsege irni o konyvet stephenienek, de hasonlit a testberlokre(jobb a testberlok film alapjan)


tobbit nem lattam de ajanlom meg az A negyedik - i am number four

és a csontvaros ereklyéit ami lassu olvasasu konyv de jo :D

2013. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szent Johanna Gimi egyszerűen....Tökéletes! Én imádom, teljesen beleéltem magam a történetbe. Letehetetlen, egymás után rendeltem meg a könyveket! Hihetetlen, ahogy az írónő ír, humoros, lányos, szerelmes, de egyben elég sok témát dolgoz fel, kicsit máshogy. Egyértelműen SZJG :)
2018. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!