Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelentenek a Harry Potter...

Mit jelentenek a Harry Potter magyar kiadásainak a képei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

HARRY POTTER ÉS A BÖLCSEK KÖVE:

Mi lenne az a kulcs a könyv hátlapján?

Ki lenne az aki egy függöny mögül lép ki mezitláb, és egy gyertyatartó van a kezében?

HARRY POTTER ÉS A TITKOK KAMRÁJA:

A fedőlapon mi az a növényszerű valami ami a Titkok Kamrája felirat allatti boltívből csúszik ki?

A macska a hátlapon, az nem Friccsé?

A szem a kis nyíláson, az a baziliszkusz?

HARRY POTTER ÉS AZ AZKABANI FOGOLY:

Az a patkány aki Harry és Hermione után néz az Makesz, aliasz Féregfark?

A hátlapon Tapmancs szalad kutya képében?

Mi az a macskaszerű valami a fúriafűz alatt?

HARRY POTTER ÉS A TŰZ SERLEGE:

Mi az a fekete párducra hasonlító valami ami Harry karja és Cedric feje között van?

Mi az a valami, ami Fluer haja mellett, és Viktor állánál van?

Az egy dementor harry pálcáttartó keze mellett?

A sövényből kinyúlé kéz egy serleggel az a Tűz Serlege kíván lenni?

Mi az a tücsökszerű valami ami a sárkánynak a szárnya mögött van?

HARRY POTTER ÉS A FŐNIX RENDJE:

Harry hol lenne a fedőlapon?

Mik keresnek ott gyertyák?

A hátlapon lévők sor szerint: Nimphadora, Remus és Rémszem?

Kinek a portréja van Nimphadora feje fölött?

Mi az az árnyék ami Remus feje fölött van?

HARRY POTTER ÉS A FÉLVÉR HERCEG:

Harry és Dumbledore a merengőbe néznek, vagy a kristálybarlangban vannak?

A hátlapon Ron és Hermione lenne kiemelve?

Az a brokkoli amiből egy kígyó jön ki lenne a sötét jegy?

HARRY POTTER ÉS A HALÁL EREKLYÉI:

Harry miért nyújtja kezét az ég felé?

A Roxfort melyik részén lenne Harry meg Voldemort?

Mit keres ott egy függöny?

***

Engem nem érdekelnek olyan válaszok (pl.: mi az az árnyék...), hogy az egy árnyék. Értelmes választ akarok, és ezt itt leszögezem, nem érdekelnek azok se akik ezt akarják kritizálni.

Aki nem tud minden kérdésre válaszolni nembaj, majd talán a következő épp azokat tudja.

Most olvasom újra az egész trilógiát, de még mindig nem tudok egy-két rajzot értelmezni.

AKINEK VALAMIÉRT NEM TETSZIK A KÉRDÉS AMIT FELTETTEM AZ KERESSEN MÁS KÉRDÉST AMIT ÓCSÁROLHAT!



2012. szept. 12. 18:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy úgy értem magyar borító alatt, amelyiknek az első 4 része szép színes, míg a következő részek kék, zöld illetve sárgás árnyalatúak.
2012. szept. 12. 18:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
utalások a történetre és szereplőkre,ha linkelnél képeket akkor bővebben kifejteném őket
2012. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bölcsek köve: [link]

Titkok Kamrája: [link]

Azkabani: [link]

Serleg: [link]

Főnix: [link]

Félvér, ezt kétrészben találtam meg: [link]

[link]

Halál: [link]

Remélem segítettem, és mihamarabb válaszolsz!

2012. szept. 12. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Bölcsek köve: a kulcs a könyv végénél olvasható,tudod amikor seprűn próbálja meg Harry elkapni a nagy törött szárnyú kulcsot

a függöny mögötti személy sztem nem egy valaki hanem utalás a tilosban járkálásokra

Titkok kamrája:az nem növény hanem egy kígyó

igen az Friccs macskája Mrs. Norris

és igen az a Baziliszkusz szeme

AZkabani fogoly:igen az Makesz,hisz központi szereplő

igen Sirius szalad kutya képében

a fa alatt pedig vagy Sirius van vagy pedig Csámpás Hermione macskája(de sztem Sirius az)

Tűz serlege:az nem párduc hanem a labirintusban lévő kérdező állat,az a félig ember félig állat lény aki találós kérdést tesz fel Harrynek

az a lény Krum állánál egy óriás pók,a könyvben ráugrik Cedricre és Harryvel ketten győzik le

igen az a tűz serlege

az a tücsökszerű lény Hagrid tenyésztett állatkája a durrfarkú szúrcsók vagy mi a fene

Főnix rendje:Harry abban a szobában van ami a köny szerint forog miután becsuknak ott egy ajtót,Hermione ott tesz piros X jelet az ajtókra

vagy ők vagy pedig Lucius Malfoy és Bellatrix az

a nő feletti portré vagy Sirius anyukája vagy pedig nem tudom mert nem lehet felismerni a férfi felett lévő árnyék egy emberi árnyék

a gyertyák pedig nem értem miért vannak rajta

Félvér herceg:a kristálybarlanban vannak sztem

igen Ron és Hermione az és felettük van a Sötét Jegy

Halál ereklyéi: mert el akarja kapni a bodza pálcát

a nagyteremben vannak ami teljesen romos és azért van ott függöny

2012. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az amerikai kiadás, amit Mary Grandpré illsuztrált.

1. A kulcs a szárnyas kulcsra való utalás, a függöny mögül kilépő szerintem Frics, elvégre ő nem tud, csak gyertyával fényt csinálni.

2. Kígyó, Mrs. Norris, a baziliszkusz szeme.

3. Féregfark, Tapmancs szalad és Csámpás ül a fa alatt

4. Az szerintem Tapmancs, elvégre fekete. Azok a lábak óriáspókhoz tartoznak, a csuklyás alakok halálfalók, a rovarszerű valami durrfarkú szurkócs, és végül a Tűz Serlege

5. Mágiaügyi Minisztérium, ajtók terme vagy mi. a portré Pitonra hasonlít, de inkább Sirius anyja. Az árnyékot nem tudom. Gyertyák: mert valahogy világítani kell, és biztos ez egy jó mágiatakarékos módja a világításnak.

6. A krisrálybarlangban vannak, igen, Ron és Hermione meg Ginny. Az a brokkoli a Sötét Jegy.

7. A nagyteremben, azért látszik az ég.


Egyébként ez egy tökjó kérdés, de gondolom, voltak itt már rossz tapasztalataid. Egyébként kielemezhetnénk az angol borítókat is, mit szólsz?

[link] [link] Én például nem értem, hogy az első kiadáson miért olyan fiatal Dumbledore.

2012. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ott se néz ki fiatalnak!
2012. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy ilyen egyértelmű kijelentéseken futott át az agyam. Amint elolvastam a válaszokat, rögtön az eszembe jutott minden! Köszönöm az emlékezetfrissítést:)

5. válaszoló:

Nem igazán értem én sem Hogy Dumbledore miért olyan, hogy is mondjam... fura. Hiszen a könyv is vörös, vagy milyen taláros, ősz hosszú szakállúnak írja le, de lehet hogy Félig Fejnélküli Nick akkar lenni élőként...

De ha gondolod akkor privátban nyugodtan elemezgethetünk:)

2012. szept. 13. 19:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést! Most látom, hogy két linket küldtél és az előző kommentem a barnahajú férfit taglalta... De most már észrevettem:) Bocsánat a félreértésért...
2012. szept. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!