Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem szoktam könyvet olvasni...

Nem szoktam könyvet olvasni de mégis hajt a vágy hogy írjak egy regényt! (? )

Figyelt kérdés
Mi tévő legyek? Hagyam a fenébe vagy kezdjek bele. Vagy talán egy-két könyv olavsására szánjam magam? Írni jól tudok, de bizalmatlan vagyok. Még csak 16 éves vagyok vagyis van időm. De napról napra egyre jobban-jobban papírra vésném a fejemben megalkotott világot. De nem tudom mi tévő legyek. Nem tudom van e valaki az én cimpőmben... azért köszi a válaszokat előre is! :/

2012. szept. 21. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hajrá! ;)

Szerintem is olvas el pár könyvet és ott ihletett kapsz, h hogyan is kéne elkezdeni és befejezni...

Én bízok benned! :D

2012. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhh/ Köszi :)
2012. szept. 21. 23:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Pár könyvet azért elolvasnék előtte,mert megláthatod,hogy mire kell figyelni,milyen részleteket jobb kihangsúlyozni,melyek azok,amik feleslegesek. A szókincsed is fejlődik közben egy kicsit.

Nyugodtan kezd el megírni,legyen önbizalmad :)

Én is régóta szeretnék könyvet írni,nagy álmom hogy egyszer nyomtatásban megjelenjen 1 művem. Eddig még nem csókolt homlokon a múzsa,én olyan igazán klassz történetet szeretnék írni.

Sok sikert kívánok :)

23/L

2012. szept. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi.. Én már néha a fejemben vagy rajzolva eljátszom a történetet melyet megszeretnék írni. Egyre finomíok rajta meg STB... De milyen Fantazy témályú könyvet ajánlanátok... Lehetőleg könnyű olvasmány legyen :P...
2012. szept. 22. 01:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem jut eszembe olyan fantasy,amit ajánlhatnék. Talán a Harry Potter? Viccen kívül.Nagy sikere van,nem lehet véletlen. (én nem olvastam) Szerintem a nyelvezete sem lehet nehéz,mivel gyerekek is olvassák.

Én Tolkien műveit szeretem (A gyűrűk ura,A hobbit ) valamint a most népszerű Tűz és jég dala sorozatot. Végül is ezeket is csak ajánlani tudom,nagyon jó könyvek,csak hosszúak.A Tűz és jég dalában pedig rengeteg szereplő van,annyi azért nem feltétlenül kell egy könyvbe.

2012. szept. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, talán a Harry Potterrel megpróálkozhatok.. de ha valaki eszébe ut még 1-2 akor megköszönném nagyon :)
2012. szept. 22. 01:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, ess neki!!!


Az olvasás viszont sosem árt egy író esetében, szókincsed megugrik és ezzel (többek között) kikerülhető a szóismétlés, a mondatszerkezetek rögzülnek, a helyesírásod is javul és jól is érzed magad :)


Pl A Dűne-sorozat (abból van egy rakatnyi)

2012. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chrishu ***** válasza:

Eragon-t mindenképpen olvad el! Hosszúnak tűnhet de a szövege könnyű(az író az első részt 15 évesen írta)

Esetleg még a Hobbit

2012. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az írás is valahol egy hobbi, szóval nem fog senki megvetni, ha megírod azt, ami a fejedben van. Legfeljebb félúton abbahagyod, mert rájössz, hogy ez nem a te világod (ez nem szégyen). Vagy ha be is fejezed, talán nem lesz túl jó (ez sem szégyen). De amíg írtad, jól szórakoztál, kiadtad magadból ezt a fajta feszültséget.

Csak ne akard mindenáron megjelentetni, kiadni, a világ ízlése szerint átformázni, bestsellert álmodni belőle, és legfőképpen ne arra vágyj, hogy te leszel hazánk legnagyobb írója. Amíg a földön maradsz, az írással nincs semmi gond. (Álmodozni persze szabad, de tudni kell kezelni.)

Azért olvass, az sosem árt. Bármit, ami szembe jön, aztán egy idő után meg tudod különböztetni a papírbóvlit a tényleg értékes könyvektől. Amíg ez a képesség "hiányzik" belőled, az az írásaidon is érződni fog (azaz feltehetően nem lesz túl jó irodalmi szempontból). De mint minden, ez is egy hosszú, tanulásos folyamat.

2012. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 23. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!