Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek A borostyán...

Mi a véleményetek A borostyán látcső című könyvről (Philip Pullman)? Nem érzitek úgy, hogy Pullman rengeteg kérdést nem válaszolt meg/nyitva hagyott?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például arra, hogy mi lett Lyra "évaságával", most akkor bűnbe esett, vagy nem, és ez mivel járt? + Mary Malone a "kígyó szerepében" hogyan kísértette meg Lyrat, és sikerült-e a kísértés? Felmerült még néhány kérdés, de kevés a hely:) Várom a véleményeteket!:)

2012. okt. 2. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Van egy kiegészítő epizód utána,de sajnos csak angolul.A wikipédián megtalálod az általá írott könyvek listáját mert még ezen felül is van egy ehhez kapcsolodó könyve,de az nem folytatása a trilógiának.
2012. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem gond,hogy angolul van, beszélem a nyelvet. De megválaszolja ezeket a kérdéseket? Te olvastad? Érdemes rákeresnem, letöltenem?
2012. okt. 2. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos,még nem olvastam,de ha megtalálod légyszi írd majd meg nekem is mert nekem is hiány érzetem maradt a végén a sztorival kapcsoltban.
2012. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, nekem sikerült letöltenem (angolul). Valami 50 oldal, de eddig még nem volt időm, hogy elolvassam. Ha adsz privátban egy e-mail címet, szívesen átküldöm, össz-vissz 2 Mb.
2012. okt. 3. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, figyeljetek, ez nagyon egyszerű: a kísértés az volt, amikor a szerelemről mesélt neki Malone, tudjátok, a marcipánról, meg Kíáról és Lyra hirtelen megértett mindent.


Mert ugye ez lett volna a bűn, vagyis a szerelem. És Lyra bűnbe esett, mert beleszeretett Willbe. Itt ez volt a lényeg, azért akarták megölni Lyrát, mert tudták, hogy nem fog nemet mondani a szerelemre. :)


Ez volt a második bűnbeesés, mert ha Lyra nemet mond, akkor a por elszivárog az összes világból és a Fennhatóság győz.


Amúgy szerintem jó kis könyv, a kiegészítő fejezet meg egész érdekesen hangzik! :) Nekem az egyetlen dolog, ami nem tetszett, az Lyra meg Will elválása volt. Az valahogy túl szomorú volt nekem.

2012. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahhha. Így már kicsit világosabb:) Szóval itt most pontosan az volt a lényeg, hogy bűnbe essen. Egyébként egyetértek, nekem sem tetszett ilyen szempontból a befejezés. Oké-oké, így volt komoly, meg minden, de azért nekem jobban esett volna, ha picit feloldják, mondjuk, hogy évente egyszer tényleg összetalálkozhassanak, vagy ilyesmi... Valami pici engedmény, nem így, hogy soha többet, azt hello...
2012. okt. 4. 10:12
 7/7 anonim válasza:
Én is olvastam a köny veket és engem is érdekelne az a kigésszítő epizód,csak nem találom sehol
2013. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!