Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A középiskolákban melyek azok...

A középiskolákban melyek azok a magyar irodalmi művek, amiknek az elolvasása ajánlott?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

elég sok van, üsd fel az irodalom könyvet

ha nem a kötelezőkre gondolsz, hanem azon túl, én anno mindent elolvastam, amit a magyar tanárom ajánlott pluszban, vagy ha egyik kötelező tetszett, akkor máris elolvastam az író több könyvét is

most így elég tág a kérdés, ha szűkítenéd a kört, könnyebb lenne válaszolni

2012. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolok itt:

Sánta Ferenc: Az ötödik pecsét,

Cseres Tibor: Hideg napok.

Csak kettőt említettem, ami az utóbbi hetven év társadalmi, morális problémáival foglalkozik.

2012. okt. 4. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:

ha szeretsz olvasni, akkor mindenképp olvasd el ezeket, az ötödik pecsétet én is olvastam, nekem tetszett

de ha ilyen politikai utalásos témájú könyveket akarsz olvasni...jah, most látom, csak magyar írótól...

pl. egy mese jutott még eszembe, békési pál: a félőlény

2012. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagy faludy pokolbéli víg napjaim
2012. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én ezeken már rég túl vagyok, csak tájékozódásképp tettem fel a kérdésem.

Többször tettem már fel kérdést az Ötödik pecsét című művel kapcsolatban, és döbbenten tapasztaltam, hogy az ismeretek legkisebb jelét sem tapasztalhattam.

2012. okt. 4. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!