Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen nevet adjak egy kitalált világnak? (könyvet írok és nem tudom hol találhatnék ihletet hozzá)

Figyelt kérdés
olyanra gondoltam mint pl Középfölde, Westeros, Essos, Narnia, csak nekem semmi ilyesmi nem jut eszembe

2012. okt. 17. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen tulajdonsága alapján nevezd el. Pl. keleten van és királyok élnek ott, akkor Keleti Királyság (wow) avagy ha többen vannak Keleti Királyságok.

Vagy egy név alapján. Pl. hegység, ami egy völgyet zár közre és ismeretes, hogy régen itt egy híres személy élt, pl.: Dracon Bástyái, vagy hasonló.

Ezek most légbőlkapottak, de így csináld, hisz eleve a való világban is így kapnak nevet a földrajzi helyek: Sziklás hegység, Csendes óceán, (nem csendes, de amikor Magellán áthajózott rajta k*rva szerencséje volt), de lehet név, nép, nyelv, esemény után is: Andok, Európa, Viktória-sivatag stb.

Eleve Westerosban is benne van a "nyugat" szó, ami a helyzete a világban, illetve Eros isten neve. Bár utóbbi lehet véletlen, bár amennyi benne a szexualitás, nem lepődnék meg.

2012. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Első ami eszembe jutott:

Vingazárdia XDD

2012. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Kitalált világ ? X-faktor.
2012. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
első válaszoló, köszönöm sokat segítettél!!
2012. okt. 18. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lekrom az oteteimet, bar ez nem tom segit-e: Cavallera, Eastora, Illoraq, Quaros, Cosmos (bar ez letezo szo, de akkoris jol hangzik :D) vagy valami negy elemes nev amiben benne van a Hydro, Piro, Aero stb. Mindenesetre ha egy kitalalt vilagnak kene uj neve, en kizarolag a fantaziamra hagyatkoznek, es ami eszembe jut es jol hangzik az nekem jo lenne. Amit az elso valaszolo mondott abbol nekem a foldrajzi nevek tetszettek. Ha meg van a vilag neve akkor ird le, vagy kuldj privatot! Kivancsi vagyok a vilagodra! :)
2012. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs fantáziád? akkor keress máshol.

írd be a google-ba például azt, hogy maya, azték, indián nevek... kidob egy rakatnyi tök értelmetlen szót, amit az embereknek kevesebb mint egy ezreléke hallott, na, azok közül válogass.

ha ez nem vált be, keress Dél-amerikai, afrikai, ázsiai hegyek, faluk, városok között :)


és egyébként pedig nem hiszem, hogy nem jut eszedbe semmi, csak amit te kitalálsz, arról azt hiszed, hogy nem olyan jó. Pedig de! Ugyanolyan jól fog szólni a te kitalált neved, ha befut a regényed, mint a többi :)

2012. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

keress fel bárhonnan 3 szót és az első szótagjait rakd össze pl:

tudnátok

milyen

kitalált

Tumiki...

Ha az első nem tetszik, van még végtelen lehetőséged összepakolni a szavakat...

2013. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!