Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter sorozatban...

A Harry Potter sorozatban angolul a kastély neve Howards, miért lett akkor magyarban Roxfort?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy Denem neve miért változott Marvolo-ról Riddle-re, mert ott az anagrammákkal játszott el a fordító. Tudja valaki, a kastély neve miért lett más?
2009. aug. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert a magyaroknak kiejtés szempontjából könnyebb. Sok más nevet is megváltoztattak, "magyarosítottak" benne.
2009. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert így is hasonlít az Oxfordra. Így hasonló, mégis könnyebb.
2009. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb lemaradt: Hogwarts-nak hívják az iskolát angolul(első válaszoló voltam)
2009. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, azt elgépeltem. Amúgy köszi a válaszokat!
2009. aug. 9. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van, és Tóth Tamás Boldizsárt, a fordítót szerintem becsüljük meg, igaz sokan hurrogják, de szerintem jól csinálta, amit csinált. És sok kelet-európai nyelvterületen az ő kifejezéskészletét vették át többek között a Roxfort szót, amit így Romániában, Szerbiában is megértenek!
2009. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az angol eredetiben a Hogwarts szó tulajdonképpen a warthog (varacskos disznó) szótagjainak felcserélése, szójáték. a magyar verzió Oxford és a rokfort keverékéből lett, tehát szintén szójáték.
2009. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
igen de vajon azért hívják varacskos disznónak mert a kapunál szárnyas vadkanok térdelnek?
2010. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak. Amúgy Tóth Tamás Boldizsár tényleg nagyszerű fordító. A kedvencem tőle a flesh memory - testemlék őrző - ez valami csodálatos fordítás!
2011. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!