Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogy kezdenétek neki egy...

Ti hogy kezdenétek neki egy könyv írásnak?

Figyelt kérdés

Mivel kezdenétek a legelső mondatot,

ha NEM a fő karakter a mesélő.

ÉS HA KÉRHETNÉK MÉG EGYÉB TANÁCSOKAT IS :)



2012. nov. 1. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Sóhajtva leült a monitor elé, és elkezdte ütögetni a billentyűket. Egy ép gondolata sem volt, tulajdonképpen tehetsége sem, de ha már egyszer elhatározta, hogy könyvet fog írni, akkor meg is fogja csinálni. Hirtelen mentő ötlete támadt: kedvelt internetes oldalát veszi igénybe! Ott majd gondolkodnak helyette is, megadják a kezdő lökést az irodalom rögös útján....


nos?

2012. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bárhogy, sokféleképpen lehet, de nem árt, ha előtte sok könyvet olvastál már, és az is elkerülhetetlen, hogy tehetséged legyen az íráshoz, ami pedig, ha jön az ihlet, akkor az írás is...

Sokan úgy kezdenek egy könyvet, hogy belevágnak a cselekménybe és onnan folytatólagosan, sokan viszont felvezetik a történetet előszóval például. Bárhogy lehet, csak vágj bele. (ha van hozzá tehetséged és van ihlet...)

2012. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tehetségesnek születnék
2012. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(és amúgy igen)
2012. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A sztori már megvan, és van olyanis hogy magamban megfogalmazom hohy majd hogy fogom leírni.. csak nem tudtam hogy khogy kezdjem el...

például írjam hogy van egy város ahol...

szóval ilyenek érdekeltek volna.. nincs ötletem :/

2012. nov. 2. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában az első mondat a legnehezebb. Ha az megvan (és persze neked is tetszik úgy, ahogy van), onnantól már könnyebb. Én könyvsorozatot írnék (egyszer, ha nem fogok minden héten legalább 2 dolgozatot írni a suliban), de én egy kicsit máshogy kezdtem neki: ha egy részlet már annyira megfogalmazódott bennem, hogy le tudom írni, akkor leírom. De ez csak az én módszerem. Azt tanácsolom, hogy ami eszedbe jut, írd le, és ha sok minden megvan már, az az első mondat is menni fog. :)
2012. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. nov. 5. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!