Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sikeres lehetne egy ilyen,...

Sikeres lehetne egy ilyen, fantasy témájú könyv?

Figyelt kérdés

Egy olyan könyvet akarok írni, ami a középkorban, egészen pontosan a harmadik keresztes háború után pár évvel, Európában játszódna. A könyv egy sötét, cselszövésekkel és intrikákkal, és persze harcokkal teli képet adna az általam elképzelt középkorról. A lényeg pedig az lenne, hogy szinte az összes szereplő és uralkodócsalád a fantáziám szüleménye, és a cselekmény sem követné az általunk ismert történelmet. A világban jelen van a mágia, amit - a kereszténység szerint legalábbis - Istentől kapunk, ezért is borítja fel a főszereplők képzelt világát a keletről jött hitetlen hódító sereg, akik egy teljesen új varázslatot használva foglalják el a Szentföldet.

A cselekmény már szinte teljesen készen van, a fejemben legalábbis. Eddig azonban nem mertem hozzáfogni, mivel féltem. Azért a történelem (szinte ) teljes átalakítása más, mintha egy saját világot hoznék létre, és végig azon járt az eszem, hogy talán az embereknek nem tetszene.

Ti mit szóltok?


2012. nov. 2. 22:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És még annyit szeretnék kérdezni, hogy létezik-e könyv, ami hasonlít az én ötletemhez, mert hiába kerestem, nem találtam.
2012. nov. 2. 22:44
 2/17 anonim válasza:
71%
Én kíváncsi lennék rá. Bár, mindenképp beleszőnék a helyedben egy kis szerelmi szálat. Ha elkezdted már írni, átküldesz egy kis részet belőle? Szívesen elolvasnám.:)
2012. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Óh, köszönöm a gyors választ.

Persze, a "hatalmasok" harca éppen egy szerelem miatt indulna meg ( milyen meglepő! ), és a Szentföldön sem csak a trónfosztásról és a gyilkolásról olvashatunk.

Természetesen, talán már a jövőhét végén képes leszek egy prológussal és/vagy egy felvezető fejezettel előrukkolni.

2012. nov. 2. 22:50
 4/17 anonim ***** válasza:

Huhh

ez engem is megfogott, érdekesnek igérkezik

ha nem lenne gond, nekem is elküldenéd?

2012. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sok embert érdekelhet.

Belevágni, amúgy is mindenképp érdemes, nem?;)

2012. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
jó ötlet és, ha már van egy történeted miért ne írnád meg?
2012. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, akkor akik kérték, azoknak küldeni fogom, amint lesz belőle valami! :)
2012. nov. 3. 11:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Körülbelül addig érdekelt mig nem mondtad a szerelmi szálat. Olyan 95%-ot adok arra hogy ez fogja elrontani a történetet, de hadd ne legyen igazam. Mindig van rá esély hogy valaki még is csak képes legyen normálisan a helyén kezelni a romantikát.
2012. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Miért rontaná el a történetet?
2012. nov. 3. 15:05
 10/17 anonim ***** válasza:
lehet benne romantika, csak mértékkel, ez nem épp olyan történet, aminél annak kell lennie a középkorban, de valamennyi kell bele, sosem árt, hisz tegyünk mindenki kedvére, ha úgy gyúrod/rakod össze a történetet, ahogy az kell. jó kis regény születhet.
2012. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!