Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sikeres lehetne egy ilyen,...

Sikeres lehetne egy ilyen, fantasy témájú könyv?

Figyelt kérdés

Egy olyan könyvet akarok írni, ami a középkorban, egészen pontosan a harmadik keresztes háború után pár évvel, Európában játszódna. A könyv egy sötét, cselszövésekkel és intrikákkal, és persze harcokkal teli képet adna az általam elképzelt középkorról. A lényeg pedig az lenne, hogy szinte az összes szereplő és uralkodócsalád a fantáziám szüleménye, és a cselekmény sem követné az általunk ismert történelmet. A világban jelen van a mágia, amit - a kereszténység szerint legalábbis - Istentől kapunk, ezért is borítja fel a főszereplők képzelt világát a keletről jött hitetlen hódító sereg, akik egy teljesen új varázslatot használva foglalják el a Szentföldet.

A cselekmény már szinte teljesen készen van, a fejemben legalábbis. Eddig azonban nem mertem hozzáfogni, mivel féltem. Azért a történelem (szinte ) teljes átalakítása más, mintha egy saját világot hoznék létre, és végig azon járt az eszem, hogy talán az embereknek nem tetszene.

Ti mit szóltok?


2012. nov. 2. 22:28
1 2
 11/17 anonim válasza:
nekem eleinte picit furán hangzott ez a fantasy - történelem kavarás, pontosan nem is tudom hogy képzelted ezt el, de jobban belegondolva megoldható, és egy egészen jó ötlet, mert ilyenről még én sem tudok. szóval ez új lenne szerintem megfogná az emberek fantáziáját! a szerelmi szál meg egyénfüggő ki-mennyire "romantikus", azt vettem én lszre h kb minden történetbe próbálnak valami romantikát belefűzni, de nem mindig jön össze, mert van, ahol már erőltetettem tömték bele a dolgot. tehát ez meg a történettől függ, amúgy a leírás alapján szerintem elférne ebben.:) egyébként én is kíváncsi lettem a könyvre, elküldenéd nekem is ha van már valami fejlemény?:)
2012. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor; bréking nyúz!


Jövő hétvégére készítem el a prológust, az érdeklődőknek szívesen elküldöm, ám valószínűleg egy link formájában, ami majd az újonnan megkreált blogomra vezet, ahova publikálni szeretném irományaim egy részét ( például egy eldugott mappa alján heverő blogregényemet ) . Ott majd lehet olvasgatni, meg kritikákat írni.


Egyébként a szerelmi szállal kapcsolatban: a regényem nem gyerekkönyv, nem ravasz rókákról és sajtot zabáló hollókról lesz szó benne, hanem megpróbálom - fantasy műhöz képest - realisztikusan ábrázolni a dolgokat, nem szende hercegnőkkel, és velejéig romlott főgonosszal, hanem egyedi karakterekkel, akik egytől-egyig saját jellemmel rendelkeznek, egyediek. Az egész könyvet egy, a megszokottnál sokkal sötétebb stílusban írom, megkímélve a nézet a habos-babos királyi báloktól, nyálas szövegektől, és a hölgyek kegyeiért vívott párbajoktól, az egészet egy nyersebb, realisztikusabb módon mesélik a kiválasztott karakterek, akiknek nem csak a hatalmi harcban avagy a keresztes hadjáratokban zajló cselekvéseit, de a magánéletüket is nyomon követhetjük, így számos karakter szerelmi életébe is betekinthetünk.

2012. nov. 4. 00:29
 13/17 anonim ***** válasza:
én elolvasnám : ) írd meeeg! imádom a mágiát és történelmet együtt : 33
2012. nov. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nekem tetszik a sztori, szerintem kezdj bele. :) Én is írtam még régen egy ilyen trónháborús kegyetlen történetet tele hataloméhes pszichopatával :D. Bár meg kell mondjam, nem akarlak elszomorítani, de G. R. R. Martin tűz és jég dala története elég hasonló, legalábbis szerintem.
2012. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszene, küldheted nekem is ha kész a prológus :)
2012. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha elkészül az eleje, én is szivesen olvasnám. :)
2012. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az 5let,ezzel újat alkothatnál, nem pedig tipikus megszokott fantasy regényt. A mágiával kapcsolatos dolgok viszont eléggé furcsák, ugyanis a középkorban minden mágiához hasonló dolgot a sátánnak tulajdonítottak. Én is éppen egy hasonló regényt írok, ami a 12. században játszódik, az utolsó mágusrendről szól, akik az inkvizíció ellen küzdenek és vissza akarják teremteni a valaha csodás és mítikus világot, amit a keresztények elvettek tőlük.(Ám itt a mágusok mágiája nem a sátántól van, ez csak a papok téveszméje). Röviden csak annyi, hogy középkori szemmel nézve (sajnos) a mágia romlott dolognak számított. Ami még a történelem átírását illeti, a harmadik keresztes hadjárat legnagyobb hőseit azért tatsd meg. Ugyanezt mondanám a népi motívumokkal kapcsolatban is. Ám ha teljesen elvonatkoztatsz a történelemtől, az se rossz, hisz rengeteg jó alternatív történelmi regény is született már. A romantikus szállal kapcsolatban azt mondanám, hogy tegyél bele.(pl. egy lovag önkéntesen jelentkezett a keresztes háborúba mert a zsidók elrabolták kedvesét és meg akarja menteni)Azért túl romantikus-nyálas ne legyen. Tehetsz bele olyan dolgokat, mint mondjuk George R.R. Martin a trónok harcába, így az olvasók elé vetíthetnéd a sötét középkor patriachizmusban élő társadalmát. Ami még feelingessé tenné az egészet, azok a nagy lakomák és ivászatok lennének a jóbarátokkal és a dús keblű elbűvölő hölgyekkel. Ami még darkosítana a regényen, azok az inkvizíció boszorkányperei lennének, ahol ártatlan embereket égettek el, mert állítólag megszálta őket az ördög. A parasztlázadás a feudalizmus sötét társadalmában csak még feszültebbé tenné a helyzetet.


Milyen hosszúra tervezed a regényt?

Ha tudsz küldj részleteket a regénedből nekem is!

Sok sikert!

2014. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!