Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényeket írok, és egy...

Regényeket írok, és egy barátom szerint ki lehetne őket adni. De hogyan?

Figyelt kérdés

Már 12 éves korom óta írok könyveket, idáig 13-at írtam, főleg korombeli lányoknak, vagy kissebbeknek. Egy jó barátom azt mondta, hogy ki lehetne őket adni, de nem tudom hogyan. Már egy csomó helyen utánanéztem, de sehol sem találtam semmit. A válaszaitokat előre is köszönöm!

l/14



2012. nov. 7. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Bár ezt én is elmondhatnám magamról :) Szeretek írni, csak nem megy :/

A könyvkiadás nem egyszerű feladat. Van, hogy igen húzós költségei vannak. Valószínűleg egy kiadót kellene felkeresned levélben vagy telefonon, esetleg e-mailben.

A helyedben várnék vele. Ugyanez helyzet velem, csak én zenét szerzek (electrot). Mikor megtudták, hogy 15 éves vagyok, de én ezzel pénzt akarok keresni, kinevettek. Pedig előtte dícsérték az újabb műveimet. Sebaj. Nyaljanak kaktuszt mind....

2012. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ha kész vagy, ne várj, mégis mire? a kiadók válaszai után majd átgondolod, belemész-e a magánkiadatásba vagy nem, de mi van, ha annyira tetszik nekik a műved, hogy seperc alatt bevállalják? :)


oké,sose felejtsd, a google a jó barátod!


beírod, könykiadás, kidob egy rakatnyi hasznos oldalt, plusz könyvkiadókat

ők egyenként és részletesen leírják, hogy kérik be! mailben, kinyomtatva, összefoglalóval...stb.

de!!! egy kis fondorlatosság sem árt, elvégre a te műved, és ha kiadod idegeneknek, rossz kezekbe is kerülhet és a végén azon kapod magad, hogy elcsaklizták...

ezzel kapcsolatosan olvastam egy jó tippet egy profitól: mielőtt elküldöd bárhová bármelyik kiadónak a könyved, a kinyomtatott példányt és egy elektronikusan tárolt formáját is add fel magadnak ajánlottan postán... a postai bélyegző hitelesíti a dátumot igazolva, hogy az a könyv-változat neked akkor, abban az időpontban már megvolt, ergo azt te írtad.


Sok sikert!!! :)

2012. nov. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Küldd be a legjobbat az összes elérhető kiadóhoz. Legrosszabb esetben nem reagál egyik sem, nagyobb baj nem történhet :)
2012. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! De ha a 15 évest kinevették, mit kezdenek egy 14 éves kislánnyal?!
2012. nov. 8. 20:27
 5/20 A kérdező kommentje:
A kislányt a "szakmabeliek" közöttiekre értem.
2012. nov. 8. 20:33
 6/20 anonim ***** válasza:
a kéziratot küldöd be, nem az önéletrajzod :)
2012. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudom,de egy idő után el kell mondanom a koromat! :)
2012. nov. 8. 20:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, várj, amíg legalább a tizennyolcat betöltöd. A könyvkiadás elég "felnőttes" procedúra, szerződést kell kötni, meg egy csomó ilyen jogi vacak, amit kiskorú nem tehet meg, ráadásul az ilyen fiatalokat ritkán veszik komolyan, akkor is, ha százszor jobbak, mint egyes felnőtt írók. Másfelől meg érettebb fejjel átnézve a történeteidet, átírhatod és sokkal-sokkal jobbá teheted őket, így szívesebben kiadják és jobban fogadják majd az olvasók.

Én is csak tizenhat vagyok, írok is sokat, de megfogadtam, hogy legkorábban is csak azután kezdek kiadót keresni, hogy felvettek egy egyetemre, de lehet, hogy csak diplomázás után. Egyszerűen szeretném, ha lenne majd ügyintézési tapasztalatom, amikor odáig kerülök, hogy szeretett regényeimet nyomdába küldjem :)

2012. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, én is átgondoltam ezt már ezerszer, de még mindig nem jutottam dűlőre ezzel. Az igazság az, hogy mindjárt kész a 14. könyv és engem is kezd érdekelni a könyvkiadás. Bár tudom, hogy nem vennének komolyan, de már rengeteg 15-16 éves, sikeres íróról olvastam. Őszintén én sem tudom mit szeretnék, de bízok a barátomban, és lehet, hogy lenne esélyem. De az még odébb van!
2012. nov. 10. 10:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Hamarosan indul az Aranymosás a Könyvmolyképzőnél, oda kifejezetten kéziratokat várnak, keress rá nyugodtan.
2012. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!