Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok magyar történelmi...

Tudtok magyar történelmi kalandregényt ajánlani?

Figyelt kérdés
Mint pl. A Múmia filmek vagy Indiana Jones, valami ehhez hasonló stílusú, magyar vonatkozású könyvre gondoltam. Vagy legalább távolról hasonlóra. :)

2012. nov. 14. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Történelmi kalandregény?Ezeket biztos ismered,de:Egri csillagok,A kőszívű ember fiai.
2012. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Makkai Sándor:Magyarok csillaga; Táltoskirály; Sárga vihar

Fehér Tibor könyvei is nagyon érdekesek.

2012. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A koppányi aga testamentuma Fekete István


[link]


A láthatatlan ember Gárdonyi Géza

[link]

Itt a Láthatatlan embert el tudod olvasni./


Lehet válogatni:


[link]


Nagyon szerettem az alábbi könyvet:

[link]


Üdv:

2012. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Koppányi aga testamentuma és az Egri csillagok a kedvenceim, és amit az előző írt, a Jelky András kalandjai c. könyv, az valóban rendkívül érdekes és izgalmas. Ráadásul megtörtént eseményeken alapul.
2012. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók, Gergő és a bűbájketrec, Gergő és a táltosviadal, Gergő és az álomvámpírok, Zsófi és az ősboszorkány, és a tenkes kapitánya. A böszörményi könyvek a jelenben játszódnak, viszont a régi, honfoglalás kori hiedelmeket, meséket eleveníti fel, és kiegészíti, arra ösztönöz, hogy foglalkozzunk a népmesékkel, hagyományainkkal
2012. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Harsányi Zsolt: Mathias Rex, elképesztő kedvenc lett nálam, miután megtaláltam szüleim régi könyvei között. :) Mátyás király életének regénye, fiatal korától a haláláig, tényleg érdekes regényes formában, teljesen bele lehet élni magad abba a korba, abba az atmoszférába.. Most olvasom újra éppen .. :) Bár nem tudom, mennyire számít kalandregénynek, Hunyadi Mátyás élete elég kalandos :D.. Az apja védte meg a kereszténységet Nándorfehérvárnál, őt és bátyját még is meg akarták ölni, vajon összeesküdtek-e, ki kivel..A ligák harca, hadjáratok, eleve, hogy hogyan jut végül trónra.. Nem csak simán kikiáltották a Duna jegén :)..


[link]

2013. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!