Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter világáról...

Bacskan16 kérdése:

A Harry Potter világáról filozofáltam, amikor is eszembe jutott, hogy a való életben mennyire elkényelmesedettek lennének a varázslók, boszorkányok. Szerintetek is így lenne?

Figyelt kérdés
Azért gondolom ezt, mert ugye a legtöbb hétköznapi dolog elvégzéséhez elég néhány "pálcasuhintás" és a feladat máris meg van oldva (főzés, mosás, mosogatás, teregetés, stb...). Valószínű, hogy a sétálással sem gürcölnek túlságosan sokat, ha tudnak hoppanálni, meg egyéb közlekedési módszereket használni. Lehet, szőrszálhasogató vagyok, de ez lehet dobott volna a könyv realitásán :D

#Harry;Potter;Varázsló;Boszorkány;Elkényelmesedés;Pálca
2012. nov. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ja. Majdnem minden dolgot megcsinálnak egy pálca suhintással. Legalább a sulis leckét nem... De a többi hétköznapi dolgot igen.
2012. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Badarság. Nem minden varázsló képes arra, amire pl Molly Weasley. Tonks is megmondta, hogy ő feleannyi "házimunka" bűbájt sem tud, mint a Weasley mama. Egy középszerű, vagy egy gyenge képességű varázsló igencsak megszenved az ilyesmivel és több kárt okoz, mint hasznot. Hoppanálni sem tudhat mindenki. Ne az aurorokból meg a roxforti tanárokból induljunk ki :D
2012. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző!

ha a Tonks annyi idős lesz mint mrs.weasley, akkor addigra már valószínüleg ő is fog tudni annyi bűbűjt.

igen, hoppanálni se tud mindenki, de ez is csak tanulás kérdése.

a kérdésre válaszolva, de igen nagyon el lennének kényelmesedve, de ha belegondolsz mi is, egyszerű "muglik" is el vagyunk kényelmesedve.

pl. manapság hányan mennek postára, ha ott van az e-mail. vagy hányan güriznek mosogatással ha van mosogatógép, stb...és még sorolhatnám.

szóval, mind a kettem el vagyunk kényelmesedve, csak amíg mi a különböző elektronikai cikkek meg egyebek helyett ők a pálcájuk miatt.

2012. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
SPOILER** tonks már sosem lesz annyi idős, mint Molly :( ** SPOILER VÉGE
2012. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na pont írni akartam, hogy Tonks nem csak azért nem fog bűvészkedni, mert eleve kitalált személyiség, hanem azért is, mert (SPOILER) meghalt Lupinnal együtt (SPOILER VÉGE).

Az is igaz, hogy mi is ugyanúgy el vagyunk kényelmesedve, cak máshogy oldjuk meg mindezt. Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 22. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, erre én is gondoltam, hogy nem kell rendet tenni, takarítani a varázslók világában. Elég a pálca és a házimanók. Nem volt olyan, mint anno a nyári táborokban, hogy ellenőrizték, rend van-e a szobákban.

Sportolni sem kell. Igaz, vannak, akik kviddicseznek, de a többiek semmilyen sportot nem űznek a seprűlovagláson, esetleg roxmortsi sétán kívül. Megeszik a lakomákat mindennap, és mégsem híznak el. Nem írnak adóbevallást, nem kell fodrászhoz menniük, sorbanállniuk a postán a csekkekkel. Nem kell duguláselhárítót hívni a vécéhez. :) Tényleg el vannak kényelmesedve szerintem is. Egyszer azt néztem végig, hogy milyen kevésszer van említve a tisztálkodás is: nincs olyan egyszer sem, hogy pl. "hol van Ron? Zuhanyozik." Nem, mindig a klubhelyiségben ül mindenki. :D

2012. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!