Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E/1 vagy E/3? Miben írjam?...

E/1 vagy E/3? Miben írjam? (BŐVEBBEN LENT)

Figyelt kérdés
Szóval... szeretnék írni egy könyvsorozatot. Eddig minden remekül megy, a történet, a karakterek, stb. minden megvan. Eddig úgy volt, hogy E/1-ben írom, viszont, ahogy haladtam tovább a történetben, rájöttem, hogy ebben az írásmódban nem biztos, hogy ki tudom fejezni magam annyira, hogy egy "kívülálló" olvasó is megértse a sztorit... Egy szóval: a történethez jobban passzolna az E/3. Viszont én leginkább az E/1-et kedvelem, és abban is tudok jobban írni. Szerintetek mit csináljak?

2012. nov. 26. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Adott a lehetőség, hogy bevonsz egy másik karaktert és E/3 helyett az ő nézőpontjából mutatod be az eseményeket E/1-ben.


Közbeiktathatsz talán egy narrátor-félét... de ehhez már jobban kellene ismerni a történetet.


Egyébként hasonló problémával küzdök :)

2012. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz döntés... ha a gondolatok miatt akarsz E/1-ben írni azt megteheted E/3-ban, számtalan világsikerű történet E/3-ben van írva, de az adott jelenet főkarakterének gondolatait dőlt betűvel fejezik ki. Pl. A Szabadulás, A Tűz és a Jég dala, Anna-sorozat stb.
2012. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Nem ezért szeretném E/1-ben írni. Csak azért, mert szerintem ez megy jobban nekem. Amúgy a dőlt betűs módszert én is ismerem. :)

2012. nov. 26. 20:09
 4/4 Dorka :)) ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Darren Shan Démonvilág című könyvsorozatát: ő E/1-ben ír, de három nézőpontból.3 karakter szemszögéből adja elő ugyanazt a történetet. Próbáld meg te is több karakter szemszögéből néznia dolgokat és írni meg a történetet! Amúgy sok sikert a könyveidhez :)
2012. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!