Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek neki a könyv...

Hogyan kezdjek neki a könyv írásnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kezdjem el! A történetet már kiraláltam, címet is adtam neki. Arról szólna, hogy egy befutott énekesnő egy autóbalesetben elveszti a hangját és emiatt mindenki elhagyja aki szereti. A címe A néma szirén lenne. Ti elolvasnátok???

2012. dec. 1. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehezen, mert így eléggé 12 1 tucatnak hat. DE ha jól írnád le az érzéseket, tuti elolvasnám. Amúgy meg attól, hogy meg van a történet, meg a címe, még az kevés, hogy leülhess és megírhasd.
2012. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a cím, és a történet jó.

Először gondold jó alaposan, hogy milyen szemszögből akarod írni. Személy szerint E/1 írnám, de a te történeted

A szereplők jellemét is gondold végig magadban (jegyzetelj. Én ezt tettem az enyémnél)

De nem kell annyira kitalálni előre, hanem írd, amit gondolsz.

2012. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megmondjam, hogy kezdd el? Le kell ülnöd és meg kell írnod. Az egészet. Nehéz munka, nagyon, de ha meg akarod írni a könyvet, ahhoz írni kell. És mit írj? Bármit, ami eszedbe jut. Ne javítgasd magad, egészen addig míg nem végzel. Akkor visszamész az elejére, és kibővíted, és egyben leszűkíted, és javítod a hibákat. Ennyi
2012. dec. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen érdekelne, ha szépen kimunkált mű formájában lenne. ügyes légy! Ha jön az ihlet elindul, ettől ne félj, csak ne görcsölj rá, velem is így volt.
2012. dec. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazi Danielle Steele-cím... csöpögős... nem tetszik.


Szerencsére olyan amatőr vagyok, hogy sosem választok cím alapján olvasnivalót. Vagy hallgatok mások tanácsára vagy átböngészem a "hátulját".

Én ilyen bugyután állok hozzá.


Úgy gondolom, írd meg azt a könyvet és utána adj neki címet, a babát is akkor nevezik el, amikor már kibújt :)

2012. dec. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah, hogy az igazi kérdés nem is az, hogy elolvasnám-e?


Úgy kezdj neki, hogy írd meg a vázlatot, ami a gerince, pár oldalas összefoglalója a történetnek. Ha azt már kitaláltad, nem lesz nehéz összerakni az egészet, onnan meg már csak sikerül.


Ha a vázlat sem áll össze, akkor lehet, hogy valami gubanc van...

2012. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bertold ***** válasza:
77%

Címnek inkább valami szakmai hangzásút adj,pl.:

A néma mikrofon. A színpad mögött. Lámpák árnyékában. ...

Szerintem a történet alapja jó, csak ne csússz el rajta.

Legyen meg az üteme, a saját ritmusa. Legyen benne egy negatív figura aki kiakarja használni a helyzetet és beakar furakodni az énekesnő helyére/világába.

Legyen benne egy pozitív karakter,aki a bajban is kiáll a művésznő mellett,és a végsőkig segíti. Ez lehet pl. egy férfi, aki szerelemből teszi. A negatív és a pozitiv figurákat egy kicsit versenyeztesd, legyen lüktetése.

A befejezés lehet az is,hogy az énekesnő visszamegy a szinpadok világába valami kis piti munkára,kellékes, stb. és hittel, akarattal lassan visszajön a hangja (itt húzhatod az időt,adhatsz mellé több szereplőt segíteni,kisérd végig ahogy újra tanul beszélni...)

...és ujra tud beszélni, de már nem énekesnő lesz, hanem konferanszié. (Bocs, csak úgy eszembe jutott :))

2012. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bertold válasza tetszik :)
2012. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!