Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan építsek fel egy történe...

Hogyan építsek fel egy történetet?

Figyelt kérdés

A szereplők már megvannak,van hozzájuk egy kis háttértörténet is,de fogalmam sincs hogy mi legyen a központi történet és hogyan építsem azt ki.Már vannak olyan alapötletek hogy milyen műfajú legyen,de nem tudom ezt hogyan használjam ki.

Lehet ez azért van mert még nem tapasztaltam eleget az életben,de azért megpróbálnám :D

Linket is küldhettek,vagy egy-két jó tanácsot,bármi jó lesz:)


17L


2012. dec. 9. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted a kérdést, mi legyen a központi történet? Még azt sem tudod, miről szeretnél írni pontosan?


mert akkor bocsesz, de már írok egy könyvet, nincs kapacitásom egy másikra :)


Szerintem két dolgot tehetsz.


Egyszerűen csapj a közepébe és kezdj el írni.


Már elképzelted magadnak a hőseidet. Hát most játssz el a gondolattal, milyen is az életük! Próbáld elképzelni, mik történnek velük nap nap után, és ezt írd is le! Addig is töprensz azon, miről szóljon a sztorid. Végül csak összáll a dolog.


Kértél linket, kerestem :)


[link]

2012. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen gyakorlatilag ez a problémám :/ Nem tudom miről írjak,főként azért mert egyszerűen túl sok és kusza ötletem van.

Nagyon sokat foglalkoztam a karakterekkel és keveset a történettel.Sokféle "univerzumaba" helyeztem őket,voltak akciós katonai történetben,fantasyban,romantikusban,horrorban,drámában,de sose csináltam nekik egy folyamatos egységes történetet.És egy szó mint száz,egy kicsit tanácstalan lettem.Már próbáltam összeírni hogy egyes helyzetekben hogyan viselkednének a szereplők,de nem jutottam dűlőre :/

Köszönöm a linket,jó oldal:D

Jó olyanok tanácsait hallani akik tapasztaltabbak ezen a téren:)

2012. dec. 9. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én általában azzal kezdem, hogy feljegyzem a számomra legkedvesebb jeleneteket, párbeszédeket, ez már meghatározhat egy alaphangulatot. Tisztázom, hogy a karakter honnan hová kell, hogy fejlődjön, miben kell változnia, alakulnia. Aztán jöhet az a rész, hogy milyen hatások kell, hogy érjék őt, hogy alakuljon.

Végül is minden történet abból áll, hogy adott egy alaphelyzet, amiből kimozdulunk, és egy meghatározott cél, amit elérünk a végén.


Vagy írsz egy olyan sorozatjellegű történetet, húsz perces helyett négyoldalas epizódfejezetekkel, aztán majd megy valameddig, amíg van kedved írni... :D

2012. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!