Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha ez lenne egy könyv bevezető...

Ha ez lenne egy könyv bevezetője, elolvasnátok? (tinédzser korosztálynak! )

Figyelt kérdés

Sok kritikát várok! :)


A fiú, akit nem tudtam megölni


Kirántom a fiú mellkasából a kést. Nyög egyet, és a mellkasa felé kap, de nem nézem végig, mert lehunyom a szememet. Abban a pillanatban megszólalnak a szirénák, és felvonják az ajtókat – eddig észre sem vettem, hogy egy kör alakú szobában vagyunk. Vagy tíz ajtó emelkedik fel az esőerdői növények között, amikre eddig azt hittem igaziak, most kiderült, egy része a falra van festve.

Elengedem a véres kést. Pontosabban kicsúszik a kezemből, mert a kezem síkos a vértől. Hogy kiétől, azt nem tudom.

Megpróbálok a legközelebbi kijáratra összpontosítani, és felé tántorgok. Kilépek a keskeny, ismerős márványpadlós folyosóra. Szédülök, fogalmam sincs, mitől vagyok ilyen fáradt. A fiú megölése pillanatáig semmire sem emlékszem.

Körülnézek a folyosón – hangokat hallok jobb oldalról. Sietősen elindulok, de egyből elcsúszok – tiszta vér a fekete bakancsom, hangosan koppan a könyököm a márványom. Ha belehalok is elmegyek a hangok irányába.

Hosszú vörös csíkot húzok magam után, pár méter után felállok, és lassan sétálok a folyosón. Aztán meglátok tőlem balra két fehér ajtót, egyiken egy fiú, másikon egy ezüst lány sziluettje van kiakasztva. Benyitok a közelebbibe, és végignézek a fülkéken. Senki sincs itt.

Az egyik mosdóhoz lépek. Megpróbálom megnyitni, de nem látom sehol a nyitját, csak ekkor jut eszembe, hogy érzékelős. Indulatosan rácsapok egyet az egyenes, modern csőre, és amikor nem reagál, úgy lebegtetem meg előtte a kezem, mint a sznobok. Mikor víz kezd belőle csorogni, alá tartom a fejem, és mohón inni kezdek. Még most sem jut eszembe, miért vagyok ilyen kimerült. Aztán eszembe jut, hol is vagyok – persze, felvételin.

Sikerült, megcsináltam.

Felvettek.

Van otthonom, van hol aludnom, van mit ennem, és nem kell azon aggódnom, mikor kapok el egy halálos betegséget. Már nem. Ugyanis itt vagyok az új iskolámban, ahol…

Újra megszólal a sziréna. Ezúttal nem olyan, amilyen a felvételi végét jelzi, hanem sokkal hivatalosabb. Bekapcsolták a hangszórókat, és egy férfi szólal meg:

- Gratulálok mindenkinek, aki átment a vizsgán! Idén a B) osztályban eggyel több diák fog járni a szokásosnál, ugyanis történt egy kis műszaki hiba…

Abbahagyom az ivást, és felemelem a fejemet. Beletúrok a fekete mellényem zsebébe, és előveszek egy szürkés papírt. Mindenféle szöveg van rajta, és az alján vastag piros tollal írva, hogy B) osztály, bekarikázva.

Mi van?



#könyv #tinédzser #bevezető #tinédzser könyvek
2012. dec. 14. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kicsit morbid, de nekem nagyon bejön (mániákusan szeretem az ilyen fajta regényeket :D) és, ha a kezem közé kerül azonnal elolvasnám. Már most tetszik..

persze vannak benne kicsi hibák, de azok kijavíthatók.

szóval már van egy rajongód :D

2012. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, a hibákat egyből a kérdés kiírása után észrevettem :D ez már csak így marad. ennél van morbidab történetem is :)
2012. dec. 14. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
fúú érdekelnének felkeltetted az érdeklődésem :D
2012. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Egy szóval összefoglalva: remek.

Csiszolni még lehetne rajta, mert például nekem nem tetszett ez a pontosítás az elején (Pontosabban kicsúszik a kezemből, mert a kezem síkos a vértől.) Olyan belemagyarázósnak tűnt, az én véleményem szerint akár ki is lehetne hagyni ezt a mondatot.

Amúgy hány éves vagy és mennyit írsz?

15/F

2012. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hú, ez tök jó !


Elolvasnám az egészet szívesen.

2012. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok, már írtam egy könyvet, most pedig párhuzamosan kettőt, ez az egyik :) imádok írni, barátaimról is írok latinamerikai szappanoperákat :D ez az utóbbi csak szórakozás
2012. dec. 15. 14:35
 7/14 Diamond ♥ ***** válasza:
Hűha,érdekes.Mondjuk,nekem nem igazán tetszenek az ilyen típusú könyvek,de a fogalmazás szuper,és az ötlet is nagyon jó.Én is írok története(ke)t,bár azok nem olyan hosszúak,mint egy könyv,és nem ennyire jók.:)Szerintem ezt sokan elolvasnák!
2012. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ha kész lesz, küldd át légyszí! :)
2012. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem is (bocs, hogy OFFolok)
2012. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
fúúúú, ez nekem nagyon tetszik, van folytazása? el tudod küldeni nekem?? :D
2012. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!