Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik szoktak regényt írni...

Akik szoktak regényt írni hobbiból, milyen műfajban alkottok?

Figyelt kérdés

Most itt lenne pár kérdés, amit nagyon örülnék, ha minél több amatőr író megválaszolna :)

1. Melyik műfajban alkottok?

2. Hány évesek vagytok?

3. Miért írtok?

4. Hány befejezett regényetek van?

5. Szeretnétek komolyabban is foglalkozni ezzel (kiadás stb.), vagy csak hobbiként csináljátok.


Előre is köszönök mindent választ:)



2013. jan. 1. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Leginkább romantikus, pasi létemre, bár a kettő abszolút nem zárja ki egymást, hiszen vannak férfi írók, akik nagyokat alkottak (Nicholas Sparks, Erich Segal, Robert James Waller...)

2. 27

3. Már tizenéves koromban is nagyon szerettem kisebb történeteket írni, azóta is megmaradt bennem.

4. Három befejezett (egy önálló, a másik kettő egy trilógia darabjai, aminek a 3. részét félbehagytam - meguntam), és most kezdtem el egy újat.

5. Egyelőre hobbi, aztán majd kiderül.

2013. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Fantasy

2. 15

3. Mert szeretnék majd adni valamit az embereknek, no meg mert imádom, hogy mikor belekezdek még nem tudom, mi fog kisülni belőle, és ugyanolyan új lesz nekem, mint az olvasóknak.

4. 2, egy fantasy trilógia első két része, a másodikat pont tegnap fejeztem be.

5. Ki ne szeretne, de mindig lesznek jobbak, úgyhogy csak hobbi, élvezet. Ha esetleg valamikor írok egy elég jó könyvet, akkor majd talán megmutatom egy kiadónak, de egyelőre csak hobbi :)

2013. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Széles az érdeklődése köröm, amihez kedvet kapok.

2. (nem publikus)

3. Soha nem tudtam mást elképzelni időtöltésnek. Hatéves korom óta (irodalom órán mosolygóst kaptam egy mesémre, akkor jött meg a kedvem) ezt csinálom.

4. három (mindhárom öneálló), és egy mű, ami nem nevezhető regénynek, mert ahhoz nem elég hosszú (nincs meg a 70000 szó, ami 'hivatalosan' az alja) itt található, folyamatosan töltöm föl a netre: [link]


5. Csak ezzel szeretnék foglalkozni.

2013. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Keselyüstök ***** válasza:
100%

1. fantasy

2. 17

3. Mert így ki tudom élni a fantáziámat (menthetetlenül álmodozó típus vagyok:D), szeretem azt, mikor teljesen belemerülhetek egy olyan világba, ami egyébként nem lehetne való. Így úgy érzem, én is a részese lehetek valami 'misztikusnak'.:) Meg valahogy jó érzés mikor tudatosul bennem, hogy "jé, 'teremtettem' egy embert/lényt/világot.

4. Sajnos nincs egy se, befejezetlen meg mint égen a csillag. Valahogy túl sok a jónak tűnő ötlet és olyankor inkább újat kezdek, hogy el ne felejtsem, a régi meg félbemarad és/vagy megunom. Most már azonban megfogadtam, hogy olyat írok, amit be is fejezek, ha törik, ha szakad.

5. Csak hobbi. Nem mondom, hogy nem játszottam már el a gondolattal, de azt hiszem, hogy erről a pályáról lemondok.

2013. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Krimi, némi romantikával, erotikával megspékelve.

2. kint van a Merengős adatlapomon ;) ( [link]

3. Jó lekötni a fölösleges energiáim, és sokat ad a mindennapi életben is, hogy megtanulok kombinálni és a logikámat használni.

4. Tíz, de ebből kevés az, ami vállalható. Egyet meg lehet találni a fenti linken.

5. Szeretni szeretnék, de ez ugyebár csak kismértékben függ tőlem :)

2013. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. fantasy, misztikumok, romantika

2. 19

3. Érdekel, szeretem, életcél

4. Most fejeztem be egy több részes sorozat első részét. Tervezem a kiadását.

5. Kiadás, ezzel szeretnék foglalkozni, ebből szeretnék megélni.

2013. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezt én sem tudom meghatározni, de valami nagyon abszurd dolog az, amit én írok. Valamelyest lélektani.


2. 19 leszek két héten belül.


3. A cselekmény, a szereplők, a párbeszédek folyton a fejemben vannak, akaratom ellenére is rajtuk gondolkodom. Nem is, inkább együtt a szereplőkkel. Leírni meg egy külön élmény, csak számomra kicsit fárasztó. Mióta az eszemet tudom, ezt csinálom.


4. Az előbb leírtakat meghazudtoló módon csak egy van. De félbehagyott legalább nyolc-tíz. Valamiért minél inkább kiforr fejben a történet, annál kevésbé van kedvem leülni és leírni. Ha gondolatban vége van, mindenhogy vége van.


5. Természetesen jó lenne kiadni egyszer egy könyvemet, de megöl a gondolat, hogy hivatásos író legyek. Nem bírnám kényszerűségből és csak ezt csinálni. Az meg a másik, hogy ugyebár elég nehézkesen megy a regények befejezése. :)

2013. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1) A műfaj mindig az érdeklődési körömhöz igazodik:) De mindig jelen volt valamilyen szinten a misztikum (kivéve egy történetet). A mostani tervem (még nem kezdtem hozzá, de már egy éve a fejemben van) kicsit meseszerű, de mégsem gyerekeknek való. Kedves kis sztori:)

2) 19

3) Mert jó. Először talán 7-8 évesen kezdtem "regényt" írni, azóta folyamatosan dolgozok valamin (sajnos az elmúlt kb. 2 év meglehetősen meddő volt). Ami nem történhet meg a valóságban, megtörténhet egy könyvben, ahol nincs semmi, ami megálljt parancsolhat a fantáziámnak, még a józan ész sem. Egyébként is nagyon szeretem az irodalmat, és utólag jó visszaolvasni az irományaimat.

4) Nem tudom pontosan. 4-5 biztosan van, de a szomorú, hogy ezek közül csupán egy az, ami nem veszett el, a többi számítógép-szerencsétlenség miatt odalett, a nagyon régiek, amiket füzetbe írtam, pedig elvesztek, ki lettek dobva, el lettek tüzelve. Sajnálom őket, mert voltak igazán jó ötletek is.

5) Elsősorban hobbiként, de ha pénzt is keresnék vele, az is csúcs lenne. Utóbbi esetben viszont jóval nagyobb probléma az alkotói válság, mint akkor, ha csak szabadidőmben sztorizgatok.

2013. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Milyen műfajban alkottok?

krimi, thriller-horror


2) Hány évesek vagytok?

30


3) Miért írtok?

egyszerűen nem bírok magammal, írnom kell :)


4) Hány befejezett regényetek van?

befejezetlennek kettőt mondanék.


5) Szeretnétek komolyabban is foglalkozni ezzel, vagy csak hobbiként csináljátok?

eleinte hobbiként indult, de mindenki azt mondja, egy próbát mindenképp egér, szóval a kiadókat megjárja előbb-utóbb :)

2013. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1.éppen olyan amilyen kedvem van. amit például én is szívesen olvasnék

2.12

3.mert imádom csinálni és nagyon bírom amikor írok kiélhetem a fantáziám amiből nekem nagyon sok jutott

4.nemrég kezdtem el írni és ezért még egy sincs

5.nekem mindenem hogy író lehessek.

2013. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!