Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényt írok és szerintetek...

Regényt írok és szerintetek álnevet vagy az igazi nevemet használjam, majd ha kiadják? Elég gyakori név Mo-n. A vezetéknevem Tóth, és a keresztnevem sem valami ritka.

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 02:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb adsz magadnak egy művész nevet, amivel majd megjelenteted a könyvet, akkor simán
2013. jan. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy te mit szeretsz. Ha nem bánod, hogy felismernek mások vagy az ismerőseid, akkor lehet a saját nevedet is használni. Ennek egyetlen hátránya a külföldön való terjeszkedés, mert szívesebben megvesznek egy angol nevű író könyvét, mint egy magyarét. Ha viszont nem szeretnéd, hogy rád ismerjenek, akkor jobb az írói álnév használata.
2013. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

milyen jó neked, hogy te már ezen agyalsz...


mások mielőtt nem végeznek a kézirattal, hát... hogy is hívják azt... na, hát szóval írnak, hogy egyáltalán legyen mit kiadatni.


egy lehelletnyi realitásérzék... na, az hiányzik még neked.


ja és elkiabálásról hallottál már? :D

2013. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
de mi van akkor, ha nem adják ki a könyved? Erre gondoltál már? Én is írok, de én abban reménykedek, hogy készen leszek-e? És minek álnév, mikor... szerintem, ha nem akarsz külföldön befutni, akkor nem kell álnév, mert igaza van a másik válaszolónak, hogy nem igazán vesznek meg magyar írók által írt könyvet...
2013. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Teljesen biztos vagyok benne, hogy ki fogják adni a könyvem. Biztosan sokat kell még rajta javítani, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ki fogják adni a könyvem. Az íráshoz van tehetségem és sokat fejlesztem magam azzal, hogy naponta elolvasok egy könyvet. AZ elszántságomról nem is beszélve.
2013. jan. 3. 15:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, azért ne szállj el… Tudod, hogy hány tehetséges író van? Hatalmas a versengés…(és te még meg sem írtad a könyved kéziratát.. hány oldal van meg egyáltalán?)

Bízhatsz magadban - mert az fontos és kell ahhoz, hogy előre juss -, de azét ne ennyire… ez már unszimpatikus.


Művésznév

2013. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

naponta elolvasol egy könyvet. az íráskészséget nem ezzel lehet javítani, hanem magával az írással.

egyébként hidd el, sokan vannak, akik minden nap elolvasnak egy-egy könyvet:)

2013. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Naponta 1 könyvet? O.o Most akkor vagy nagyon rövidet olvasol, vagy pedig mást nem is csinálsz egész nap... xD Tehát írni sincs időd.

Ha meg ennyire gyorsan olvasol, akkor olvass már mindjárt kettőt is egy nap, hogy még biztosabb legyen a siker! ;)


Amúgy ennek szerintem ehhez semmi köze :D Nem a mennyiség, hanem a minőség számít! Na meg az, hogy az olvasott anyagból mennyit tudsz a javadra fordítani.


Remélem azért van szakmád és dolgozol is (vagy tanulsz). Attól, hogy még kiadatsz egy könyvet nem lesz munkád. Az se biztos, hogy hírneved... Ez nem olyan egyszerű ám, mint hiszed!

Magyarországon még egy jó író is nehezen él meg pusztán írásból, úgyhogy ha nem az Alkonyatot leváltó könyvet írod és meg szeretnél élni az írásból, akkor aztán fel kell kötnöd a gatyád!

2013. febr. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerzői álnév bejelentőlap - az Artisjus Egyesület szerzői álnév-nyilvántartásába történő bejelentéshez szükséges űrlap. [link]


Érdemes az Artisjussal közös jogkezelésre szóló szerződést is átgondolni, soha nem árt, ha van egy jogi szervezet mögöttünk.

Apropó: hogyan állsz a regénnyel?

2014. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Na, hogy haladsz a könyveddel?
2014. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!