Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet olvasnátok el?

Melyik könyvet olvasnátok el?

Figyelt kérdés

Ezek közül a könyvek közül kell EGYET elolvasni. Melyik a legjobb, legolvashatóbb?


Swift - Gulliver utazásai

Voltaira - Candide

Defoe - Robinson Crusoe


Azt hiszem mindegyik utazásos, vagyis nem az én kedvenc témám...de muszáj elolvasni egyet.Ne értsetek félre, imádok olvasni, de az ilyeneket nem veszi be az agyam..Leginkább a fantasyt szeretem.



2013. jan. 6. 13:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*Voltaire

+ Goethe - Az ifjú Werther szenvedései

2013. jan. 6. 13:13
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Robinson Crusoe-t.
2013. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Robinsonra szavaznék, ha muszáj volna, bár én személy szerint nem vagyok oda érte.

Nekem a Candide jönne be :D

2013. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

huuuu vagy a Gulliver-t vagy a Robinsont. A másik kettő...izé.. xd

16L

2013. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyáron már a kezembe került a Robinson Crusoe, de elsőre nem igazán tetszett. Túl sűrűn jött az a sok kaland. Nem értem, hogy miért 10.-ben kötelező olvasmány, amikor szvsz maximum egy 10 éves kisfiúnak tetszhet (van valami mondanivalója?).

És igazából elég szélsőséges a tanagyag irodalomból...9.-ben kötelező volt a szinte már morbid Antigóné és Oedipus király, amiket nem tudom hogy merik elolvasatni a tízenévesekkel.Jó, oké ókori görög dráma, műveltség meg stb., az én kis lelkemet nem is nagyon rengette meg, de akkor is elég beteg a 2 mű ...)

2013. jan. 6. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem bármie ráfoghatnánk, h nem jó vagy beteg. Minden csak nézőpont kérdése ;) Mondjuk az Antigoné tényleg borzasztó volt. De nekem volt olyan osztálytársam aki imádta azt is.

Nekünk anno kötelező volt egy modern mű is (arra már nem emlékszem, hanyadikban) és a tanárunk a Tíz kicsi négert, a másik csoporté meg Kingtől a Tortúrát választotta. Na ez utóbbi morbid. És ijesztő. Imádom *.*

2013. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 rajcziz ***** válasza:
100%
Hát ha a fantasyt szereted, én Gullivert ajánlom neked, aminek mindenképpen van egy ilyen árnyalata (habár maga a regény nem fantasy).
2013. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak a Candide-ot olvastam, de az nagyon tetszett. Az első kötelező, amit elolvastam. :)
2013. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 7. 16:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a Robinsont is imádtam, nagyon bele tudtam magam élni. A Gulliver annyira nem tetszett, de nagyon eredeti és jó a története. A Candide pedig ha könnyű olvasmánynak fogod fel, akkor tök jó, ráadásul elég rövid is, olyan egynapos.
2013. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!