Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mik azok a könyvek...

Szerintetek mik azok a könyvek amit MINDENIKÉPP elkellene olvasni mielőtt meghalunk?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 23:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
-i
2013. jan. 8. 23:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet bekaterogizálni. Mindenkinek más az ízlése, mást tart értékesnek, és mindenkinek úgymond "magának kell felfedeznie", hogy mi tetszik neki. Ha valamit csak azért olvasol el, mert mások azt mondják, hogy el kell olvasnod, mielőtt meghalsz, az nem más, mint egyszerű sznobság. Ha ajálnhatom, olvasd el "Voltaire - Candide" című könyvét. Az egyik szereplő (kinek hatalmas könyvtára van) éppen ezt fejti ki bővebben, mikor csodálkoznak, hogy a görög klasszikusok nincsenek meg a gyűjteményeiben...
2013. jan. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van.
2013. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Viszont én inkább úgy fogalmaznám meg a kérdést, hogy mik azok a könyvek, amiket érdemes elolvasni, ameddig élsz? Azért teszem ezt az árnyalatnyi kiigazítást, mert nagyon sok olyan alapmű van, amiknek az ismerete nélkül nagyon sok mást nem érthetsz(egyéb művészeti ágak, történelem, politika), mert ezekre tesz utalásokat.

Ilyen alapmű(szerintem) pl. a Biblia (akár hívő vagy akár nem), hiszen nagyon sok festmény, más irodalmi alkotás vagy film tesz rá utalásokat, sőt ismerete nélkül sok esetben a történelmi és politikai összefüggéseket sem lehet értelmezni.

2013. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi. azért nem véresen komolyan értettem :D candideot már olvastam
2013. jan. 9. 17:34
 6/13 anonim ***** válasza:

* el kell olvasni !!!!



[link]

2013. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

jójó, tudom hogy nem úgy van :D

ja ezt a listát ismerem, de személyen tapasztalatokra vágytam :D de köszi azért :D

2013. jan. 9. 21:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Sven Hassel könyveit tudom ajánlani! :) Ha szereted a háborút és a vért akkor mindenképp! +Légy vevő a fekete humorra! ;)
2013. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vannak könyvek, amelyeket azért "kell" (nagyon-nagyon érdemes) elolvasni az életed során valamikor, mert valami egyedülállót adnak. Ilyen számomra a Bűn és bűnhődés, a Háború és béke, Rejtő könyveiből legalább az ismertebbek (bár ha azokat elolvasod, tapasztalatom szerint úgy rákattansz Rejtőre, hogy elolvasod a kevésbé ismerteket is), a Monte Cristo grófja, a Candide, a Biblia, a Mester és Margarita, A munkásosztály helyzete Angliában Engelstől (nem regény, és politikai állásfoglalástól függetlenül alapmű), Orwelltől az Állatfarm (gyakorlatilag A munkásosztály helyzetének a regényesített változata), és Szerb Antaltól A Pendragon legenda és az Utas és holdvilág (ugyanaz az effektus, amit Rejtőnél említettem: ha Szerb Antal egy könyvét elolvasod, úgy beleszeretsz, hogy nem tudsz egynél megállni).

Azért pont ezeket a könyveket emeltem ki, mert ezek adtak - legalábbis nekem - valami olyan élményt, amely egyedülálló, amelyben semmilyen más forrásból, soha nem részesültem. Rengeteg könyvet olvastam életemben, nem tudom, hányat, de az biztos, hogy több százat. Van még sok, ami tetszett. Számos könyvet imádtam, remekül szórakoztam rajtuk. De a fent leírtak azok, amelyeknek az elolvasása nélkül ma nem lennék ugyanaz, aki ma vagyok, amelyek nélkül kevesebb lennék, amelyek valami pótolhatatlannal gazdagították a személyiségemet, a világszemléletemet, amelyek valami egyedülállót adtak.

2013. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Na, néhány a listámból:


Peter Marshall - Nincs helyed a temetöben

Camus - Közöny

Orvell -1984

Paul Auster - New York trilógia

Móricz Zs. - Édes Anna

Emily Bronte - Üvöltö szelek

Robert Merle - Mesterségem a halál

Ken Kesey - Szálla a kakukk fészkére

Dosztojevszkij - Bün és bünhödés

William Golding - Legyek ura

Sánta Ferenc - Az ötödik pecsét

Émile zola - A patkányfogó

Bulgakov - Mester és Margarita


Na ennyi röviden meg szubjektíven, bár szerintem ezek közül sok olyat találsz, ami mások top könyvei között is ott van.

2013. okt. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!