Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Libri online rendelés esetén,...

Libri online rendelés esetén, ha nem veszem át a könyveket terhel valamilyen költség?

Figyelt kérdés
A Libritől online rendeltem az én városomban lévő könyvesboltjukban nem kapható könyveket. Az egyiket mégsem szeretném átvenni, de azt írják az oldalukon, csomagbontásra nincs lehetőség. A rendelést vissza nem vonhattam, de ha 14 napon belül nem veszem át őket az itteni könyvesboltban, akkor elévül a rendelésem. Ez esetben terhel valamilyen költség? (Szállítási díj nem volt.)

2013. jan. 17. 20:33
 1/4 belapus ***** válasza:
76%

"A vásárlástól való elállás joga:

A 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet értelmében a vásárló indoklás nélkül elállhat a vásárlástól a kézhezvételtől számított 8 munkanapon belül. Kézhezvételnek bolti átvételnél a pénztárbizonylat kiállításának időpontját, házhozszállítás esetén a futártól való átvétel napját értjük. A visszatérítés nem érvényes a szállítási költségre. A termékek vételárát csak a sértetlen állapotban a számla, vagy annak másolata ellenében 30 napon belűl térítjük vissza. Elállás esetén, ha az áru a nem rendeltetésszerű használatból eredően megsérül, a Libri követelheti kárának megtérítését. Az elállás joga nem gyakorolható olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (például fotókönyv), vagy amely természeténél fogva nem szolgáltatható vissza, valamint, ha a termék csomagolását a Megrendelő felbontotta. A sértetlen termék visszaküldésének költsége a Megrendelőt terheli. Az utánvéttel küldött csomagokat nem áll módunkban átvenni. Ha a kiszállítás ingyenesen történt, a Megrendelőnek meg kell térítenie a szállítás költségét is, amit kedvezményként a Libri elengedett a házhoz szállításkor."


Innen másolva:


[link]

2013. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, ezt már láttam. Számomra csak az utolsó mondat érdekes, hiszen nem volt szállítási költség, ingyenesen átvehetném a boltban.
2013. jan. 18. 00:51
 3/4 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jan. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!